Recent Posts

Jak se mrzačíme vlastním talentemSedím na židli a čumím do prázdnýho monitoru. Společnost mi dělaj plechovka s pivem a chlad osamělýho večera.

Bloguju o vztazích, komunikaci a osobním rozvoji. Což je funny, páč se cejtím osobnostně v píči (kam raději lezu jinak), komunikačně strádám a vztahy furt lamím.

Nejspíš si říkáte, jak je to kurva možný. Vždyť mám ty největší předpoklady oblbnout lidem makovici a dělat si s nimi, co chci. Jo, kámo, ale takhle easy to není.

Zaprvý lidi nejsou stroje, co poslouchaj na slovo. A zadruhý tu je problém, kterej mě mrdá ještě víc.


Mám vůbec právo si s lidmi hrát? 


Děsně žeru film Thank you for smoking. Hlavní postava tam kecá o něčem, čemu se říká morální flexibilita. Míra toho, jak jste ochotný hejbat se svými zásadami pro vlastní dobro.

Představme si, že sbalím supr kočku. Má fešnej ksicht, prcatelnou postavu a povolná k tomu. Jedinej průser je v tom, že je zadaná, ožralá jak svině a její zábrany maj kurva dlouhý prázdniny.

Když nebudu morálně flexibilní, zachovám se jako gentleman, s babou si nic nezačnu a radši se postarám, aby dopadla okej. Páč ojet ožralou buchtu, která ještě má kluka, prostě okej není. Když budu morálně flexibilní, vyseru se na morálku a oprcám ji. Protože to je příležitost a ta se má využít.

Co vám zní mileji? Hádám, že to první.

A teď si představte, pokud tohle dilema řeším pokaždý, když mi má o něco s lidmi jít. Prosazení názoru před kámoši, sbalení ženský, věc se studiem. Pokaždý bojuju s tím, jestli s lidmi při komunikaci náhodou nemanipuluju.

Výhoda se změní na nevýhodu. Překážku. Tam, kde jiní jednaj automaticky, já často vidím určitý vzorce chování. Na jiných i sobě. Vím, co pohladí na duši či rozbrečí. Chcete-li někoho rozveselit, nebo přesvědčit, jdete do toho s tím, že chcete dosáhnout určitýho cíle. A kde jsou cíle, tam jsou způsoby, jak jich dosáhnout.

Co je ještě morální a co ne? Co je manipulace a co ne? Jestli mám mít morálku, tak přeci tomu člověku musím dát prostor, do ničeho ho nenutit a nehrát na něj žádný divadlo. Takže bych se ideálně měl chovat slušně, nikoho do ničeho netlačit a vlastně jít všem lidem z cesty, abych nikomu neublížil. Já si totiž nic z toho nezasloužím. Až na to...


...že to celý je pěkná blbost!


Život je cesta plná malých konfliktů. A vy dostanete jen to, co si sami urvete. Přizdisráčům zůstane jen holá zeď, protože se neodváží od ní odtrhnout a jít dál. Trvalo mi kurevsky dlouho na tohle přijít. Doteď přehazuju výhybku v mý makovici, která je často příliš složitá a přehnaně moralistická.

Nikdo vám nic grátis nedá. Nikdo. Musíte si to sami vzít. A každej z nás má na konfliktním poli jiný výhody.

Baba má pěkný kozy. Pokud je prodejce horňák, třeba jí dá slevu. Kámoš má prořízlou držku. Stěžuje si tam, kde si jiní netroufnou a lidi se mu přizpůsobujou víc než méně hlučným.

Mně se lidi snadno otevíraj a snáz do nich vidím. Proč bych kurva neměl tuhle vlastnost využívat pro vlastní prospěch? Nechci nikoho zabít, nechci nikoho okrást. Jsem celkem good guy, kterej nikomu nic zlýho nepřeje. Jen od života něco chce. Kdo mi sakra má právo tohle zakazovat. Nikdo.

Konfliktům na úkor druhejch se nevyhnete. Sbalíte babu a jiného chlapa nasere, že nedala přednost jemu. Koupíte poslední rohlík v krámu a týpek za vámi bude hladovej. Udržíte si místo ve firmě a šéf kvůli úsporám bude muset vykopnout někoho jinýho.

Takže jestli taky někdy bojujete s tím negativistickým já, který do vás hustí: „Ty si to kurva nezasloužíš“, uduste ho. Sedíte tu sakra jen jednou a je okej něco chtít a očekávat. Když budete sedět, využije šance někdo jinej. Na váš účet.
Jak se mrzačíme vlastním talentem Jak se mrzačíme vlastním talentem Reviewed by Lamič on 7:52:00 Rating: 5

2 komentáře :

  1. Jenže ono se to snáz řekne, než udělá. Tobě se to u sebe podařilo odbourat?

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. V určitou chvíli mě začalo srát, že blbounům se daří líp jak mě, když nad tím moc intelektuálně dumám. Takže jo, je to lepší. Ale bude trvat kurevsky dlouho, než to trhnu úplně. :)

      Vymazat

Copyright © Lamič 2015-2016. Všechna práva a články mají domácí vězení a bez svolení nesmí z domu. Používá technologii služby Blogger.