Recent Posts

Zrcadlová metoda, jak se bránit manipulaciManipulace je všude. U vašich přátel, přítelkyně, rodičů. Nenamlouvejte si opak. Ve většině případů ji ale nevnímáte. Protože je normální součástí vašeho života, obvykle neškodná a často ji lidi využívaj nechtěně.

Pak je ale skupina lidí, kteří s okolím manipulují cíleně. Protože chtějí, protože musí, protože umí. V lepším případě vám prodaj nějakou předraženou hovadinu, kterou nechcete. V horším vám poserou život.

Minulej rok jsem spadl do podlý manipulativní pasti. Naštěstí jsem z ní šikovně zdrhnul. Pomohla mi k tomu drobnost. Zrcadlová metoda, která pomáhá bránit se přímý manipulaci. Čtěte pozorně. Nikdy nevíte, kdy vám to zachrání prdel. :-)Co to je zrcadlová metoda obrany proti manipulaci? 


Princip je naprosto jednoduchej. Nastavíte proti manipulátorovi konverzační zrcadlo.

V praxi to vypadá tak, že mu do ksichtu popíšete, co právě dělá. Prakticky odmaskujete jeho hru. Osobně mi funguje, když jsem přímej a používám krátký věty. Nemluvím o sobě, neobhajuji se. Celou konverzaci směřuji na osobu manipulátora.

Fór je v tom, že čím víc manipulátor tlačí, tím víc od vás dostává na prdel. Strašně blbě se proti tomu brání. Nejjednodušší možnost je, když manipulátor zavře hubu a vzdá to. Pak totiž vy nemáte náboje. Ale on vám v tu chvíli nic neudělá.

Tolik teorie. Teď ta nejvíc funny část.


Jak jsem si pohrál s fešnou manipulátorkou 


Sedíte si takhle v kanclu na příjímacím pohovoru. Proti vám zahřívá svým zadkem křeslo kurevsky prcatelná bloncka a loudí z vás moudra o vaší pracovní motivaci. A kupodivu se neptá zas tak nepříjemně. Spíš bych to bral jako přátelskej pokec, kdy na vás háže jeden úsměv za druhým.

Jenže pak to přijde. Jediný slovo na tři, který celej přátelskej pokec pošle do kytek.

OVB. Ti pojišťovací zmrdi, kteří vám slibujou skvělý programy úspory financí. A pak z vás vysajou všechno.

Ou shit! Pracovní pohovor, kdy jsem se ucházel o administrativní práce, se ukázal jako fingovanej inzerát pro nábor novejch lidí. Takhle nějak mi to se sladkým úsměvem vmetla do ksichtu. Čůza jedna! No nenasralo by vás to?

Abyste pochopili, celá tahle hra má jednoduchej scénář. Přijde mladý nechápavý pako (Lamič), kterej si najde pěknej inzerát. Proti němu pak posaděj fešnou babu. Ta se tváří jako hrozná sympaťanda, zahrnuje vás úsměvy, hraje na vaše chlapský ego. A v duchu „pohovorových“ otázek z vás šikovně dostane vaše životní touhy, očekávání, motivace, obavy a podobně.

Následně tyto informace šikovně využije při nabídnutí rádoby lepší pracovní nabídky, aby vás nalomila a stal se z vás pěšák v kurevsky velký pyramidě pojišťovacích služeb.

Nó, co vám budu povídat? Jakmile mi docvaklo, že s touhle buchtou asi žádnej šuk nebude a ona se mnou chce vymrdat způsobem, kterej fakt nemusím, rozhodl jsem se jednat. Zrcadlovou metodou. Tuhle hru totiž můžou hrát i dva.

Už si to celý nepamatuju, ale v následujících minutách to probíhalo nějak v tomhle stylu:

Ona: „Mám hrozně ráda lidi, jako jste vy. Sportovní. A víte proč? Protože jsou zvyklí kvůli úspěchu dřít.“
Lamič: „Teď mi přehnaně lichotíte.“
Ona: „Ne, opravdu. Lidi jako vy se poměrně rychle posouvají. Působíte na lidi pozitivním dojmem. Navíc sám tvrdíte, že máte čuch na to, jací lidé opravdu jsou. To jsou vynikající předpoklady pro budoucího šéfa pobočky. Věřte mi, vím, o čem mluvím.“
Lamič: „Překrucujete, co jsem vám řekl.“
Ona: „Navíc jako náš člověk si vyděláte mnohem víc, než někdo na administrativních pracích. To byste byl na úrovni pokladních a to vy přece nechcete skončit takhle.“
Lamič: „Šikovně využíváte, co jsem vám prozradil. To se vám musí nechat.“
Ona: „Děkuji. Já vím, že OVB má mezi lidmi špatnou pověst. Ale já nechávám lidi kolem mě doopravdy růst. Hned několik z nich jsou studenti, jako jste vy.“
Lamič: „A teď mě zas chcete lákat na dobrej kolektiv.“

Celou dobu jsem jí stroze říkal, co dělá. Nic víc, nic míň. Po chvilce jí asi začalo docházet, že tady něco nehraje. Cejtil jsem, že jí to nebaví a brzo bych odešel pryč.

Ale to by bylo pro sraby, že jo?

Já si chtěl užít trochu švandy a potopit jí v tom. Děsně mě zajímalo, jak moc se bude snažit, když jí nechám.

Tak jsem pokaždé cíleně naznačil, že mě některý argumenty zaujaly a ptal se na detaily. Ona se chytla a celej kolotoč zrcadlení probíhal znovu. Pak změnila strategii a hrozně hrála na city. Že jinak lidi neseženou. Že svým klientům fakt pomáhají, bla, bla, bla. A já zmrd jí to s radostí pokaždý pinknul zpátky.


Jak to dopadlo?


Celý to vzájemný manipulativní divadlo trvalo asi dvacet minut. Pak jí nejspíš docvaklo, že něco nesedí a sama to skrečla. S tím, že kdybych změnil názor, mám si vzít číslo na sekretářku a můžu se ozvat. S tím jsem odešel.

Fakt nevím, co si doprdele myslela. A ještě víc nepobírám lidi, kteří na tohle skočej, když je podvedou. Nejspíš musej bejt fakt zoufalý. Ale to se už nejspíš nikdy nedozvím.

A co vy a OVB? :-P
Zrcadlová metoda, jak se bránit manipulaci Zrcadlová metoda, jak se bránit manipulaci Reviewed by Lamič on 19:51:00 Rating: 5

6 komentářů :

 1. Podobnou zkušenost s OVB mám taky. Tehdy jsem asi ve druháku na střední sháněla nějakou brigádu, a spolužačka za mnou přišla s tím, že má super job, a že shání k nim někoho na administrativu, tak jestli bych to nechtěla zkusit, že by mi mohla dohodnout pohovor. Jo jasně, proč ne? Tak jsem přišla na pohovor, kde se mnou přes hodinu mluvila "šéfka" pobočky, všechno šlo docela dobře, než mi asi po dvaceti minutách došlo, že víc než pohovor je to spíš nějaké školení (nějaké kecy o tom, proč je dobrý mít nějakou pevnou peněžní základnu, dál si nepamatuju), ale nechala jsem jí domluvit a pak se zeptala na svou pozici. Takže jsem dostala nějaké obecné kecy, že bych ASI zatím dělala nějakou administrativní práci, jako třídila papíry NEBO TAK NĚCO, když je mi teda ještě 17, ale že jak budu plnoletá, tak budu mít najednou lepší pravomoce, a jak se můžu vyšplhat po pyramidě někam výš, že s nimi taky dělá klučina, kterýmu to ze začátku vůbec nešlo, byl na vyhazov, a zrovna dneska mu přišla jmenovka na jeho vlastní kancelář, takže prostě je vidět, že tato práce je neskutečně dynamická a může se jí naučit každý... Takže mi pak bylo jasné, o co tady jde, a vzhledem k tomu, že v té době nebyla tahle "společnost" ještě tak profláklá, tak mě odradilo jenom to, že prostě nejsem ten typ člověka, který vydělává na tom, že vnucuje někomu něco, co vlastně ani nechce (sakra, já ani dneska neumím zákazníkům vnutit "akční drink neboli žhavou novinku tohoto léta", který je vlastně neskutečně hnusnej, ale vypadá fakt cool a šéf z jeho prodeje bude mít pár hezkých bonusků), takže jsem to slušně odmítla. Sice jsem pak měla ještě tak dva telefonáty, proč to nezkusit, ale nakonec zjistili, že asi fakt nejsem pro ně "dost dobrá". Co se týče té mé spolužačky, tak ta už tam naivně dělala to poradenství, na začátku děsně namotivovaná, všichni na ní byli hrozně milí, ale jak stále nepřicházeli klienti, tak jí začali slušně šlapat po krku a do půl roku to pak zabalila.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Sakra, holka, ty seš sakra velkej grafoman :))

   Ty jo, to mi od tý holky přijde dost vostrý tě do toho jen tak navést. Za to bych byl celkem nasranej, kdyby mi tohle udělal někdo známej. Já měl v tomhle kliku, že řada mejch kámošů už OVB zkoušela, takže jsem věděl, o co gou :))

   Hele někdo v sobě obchod má, někdo ne. Co vím, tak schopnost obchodovat (jak říkáš něco někomu vnutit) má v Čechách kurevsky málo lidí. Takže bych z toho neměl problém.

   Ohledně kámošky - noo... každá sranda něco stojí. Ale furt lepší, než kdyby měla mraky provizí a vše musela vracet kvůli tomu, že někdo začal rušit smlouvu. Na to taky řada OVBáků doplatilo.

   Vymazat
 2. OVB a podobný podvodný firmy jsou hroznej mor. Bytostně nesnáším tyhle inzeráty, kde nabízí určitou pozici, člověk se teda obtěžuje, udělá si čas, všechno kvůli tomu přeplánuje a pak zjistí, že jsou to podobní parchanti, kteří chtějí do pyramidovýho pekla stáhnout další duše, které se nechají zblbnout.
  Jediný štěstí je, že OVB už začíná být tak profláklý, že už jim to nemůže vycházet tak,jako tomu bylo dřív.

  Mafalda

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. S tou profláklostí jednoznačně souhlas. Já jak vidím ty tři písmena, ježí se mi chlupy ani nechci říci kde :-D

   Jako je to fakt sviňárna. Hlavně si říkám, že na to fakt musí skočit někdo zoufalej, protože ta pachuť alá "my jsme tě podvedli" tam musí bejt.

   Vymazat
 3. Super článek, zase jsem se pobavila. Říkám si, kdo by sakra skočil na kecy OVB?! Chudák, magor nebo ten, co se absolutně nezajímá o svět kolem sebe.
  Ale všechna čest s tou tvojí metodou, pěkně jsi jí dostal ;). A já se zas něco naučila.

  https://gingerjannie.blogspot.cz

  OdpovědětVymazat
 4. Díkes. To já v tý době taky.

  Hele mrtě lidí, kteří nemaj přehled/jiný možnosti. Si pamatuju v jedný hospě, jak jsme seděli s kámoši a poslouchali, jak jedna buchta z OVB ukecává druhou (nejspíš máti samoživitelku), aby se přidala k nim do toho jejich pofiderního spolku. Cílila s argumenty dost přesně, až jsem čuměl.

  Dík. Njn, učit jiný mi jde. Ještě učit dobře sám sebe :)

  OdpovědětVymazat

Copyright © Lamič 2015-2016. Všechna práva a články mají domácí vězení a bez svolení nesmí z domu. Používá technologii služby Blogger.