Recent Posts

Má o vás holka zájem? Tímto fíglem to zjistíte!Okej, udělejme si jasno v plusech a mínusech vysoký empatie.

Průser: Vycejtíte jakejkoliv druh manipulace, i když to protějšek dělá nevědomě. A cejtíte se zneužívaný, přestože vám nikdo nic udělat nechce.

Co je najs: Poznáte míru náklonnosti dřív, než to docvakne druhýmu člověku. A že těch znaků zájmu je dost.

Teď vám prozradím jeden test, kterej mě málokdy zklame. Jednoduchej, účinnej a hlavně – tak neviditelnej, že ženská málokdy pozná, že ji zkoušíte.


Hraje pro vás proxemika, neverbální komunikace vzdáleností 


Každá neverbální komunikace má průser v tom, že není jednoznačná. Já si rád hraji s tužkou, přestože nejsem nervní a můžu tak působit. Což působím často, ale hej… to vás teď nejspíš moc nezajímá.

Komunikace vzdáleností (neboli proxemika) ale v drtivý většině případů působí na každýho. Protože se váže na naši kulturu a ta ovlivňuje nás všechny.

Jak to funguje?

Každej z nás má stanovenou zcela subjektivní hranici osobního prostoru, do kterýho si pouštíme určitej okruh lidí. Teta Wiki pro Čechy interpretuje obecný čísla vzdáleností takto:

 • Do 60 centimetrů – intimní zóna (= pěkná buchta na mrd) 
 • 60 centimetrů až 1,2 metry – osobní zóna (=rodina a nejlepší přátelé ) 
 • 1,2 metry až 3,6 metrů – společenská zóna (=běžní kámoši a spolužáci/kolegové v práci) 
 • Nad 3,6 metrů – veřejná zóna (=jakejkoliv chuj, kterej proleze kolem) 

Výsledek je pak hrozně easy. Čím víc vás protějšek bere, tím blíže si vás pustí. Naopak když porušíte vzdálenost a jedinec k vám necítí náklonnost, bude podvědomě držet odstup.


Jak proxemika funguje v praxi? 


Pár tejdnů zpět jsem dával kafčo s jednou blogerkou. Kecáme, kecáme a já si po chvilce nebyl moc jistej, jestli mě fakt bere, nebo to jen ze zdvořilosti předstírá.

Tak jsem udělal svůj oblíbenej trik se skleničkou. Napil jsem se položil jsem ji o dost blíž k její. A čekal, kam tu svoji po napití položí. Komunikace vzdáleností se totiž vztahuje i na osobní předměty.

Kdyby tu skleničku dala dál, cejtím, že si ještě drží odstup. Kdyby na stejný místo (a tedy blíž k mý skleničce), jsem v klidu. K mý radosti skleničku dala na stejný místo. A vyklubala se z toho několikahodinová drbárna. :-D

Podobná věc funguje i při sezení. Pár let zpět jsem randil s jednou babou v prváku. Dost na mě brala a projevovalo se to tím, že často seděla blízko mě. Přes roh, na stejné lavičce a podobně. Pak jsem to ale posral (dělal jsem si z ní dost nešetrně prdel) a od té doby seděla vždy co nejdál ode mě.

V rámci proxemiky se dá přihlížet k míře naklonění ke stolu (=k vám), poloze rukou, nohou atd. U jiný blogerky jsem takhle zkusil míru náklonnosti tím, že jsem jí chtěl narovnat neposedný kus ofiny. Ucukla :)


Ani proxemika ale není stoprocentní 


Nezapomeňte sakra na to, že ŽÁDNÁ technika neverbální komunikace nefunguje na 100 % u každýho. K míře (ne)zájmu v řeči těla může hrát x jinejch důvodů, který často reálně neovlivníte.

Taky to neberte jako stav, kterej není možný zlomit. I s babou, která vás ze začátku moc nebere, se můžete sblížit. Naopak holka, se kterou se dostanete do osobního kontaktu, vás snadno může poslat později do prdele.

To je třeba moje akce s Fantazačkou. Přestože náš osobní kontakt skončil až v posteli, na moje zprávy přestala reagovat. Těžko říci, jestli jsem v posteli takový dřevo, měla výčitky či stálej partner dostal přednost. Holt mě to sere, ale jede se dál :)
Má o vás holka zájem? Tímto fíglem to zjistíte! Má o vás holka zájem? Tímto fíglem to zjistíte! Reviewed by Lamič on 16:03:00 Rating: 5

5 komentářů :

 1. "Jakejkoliv chuj, kterej projde kolem" mě fakt pobavil, takhle při večeru.
  Nevím, jesti jsme u nás v kanclu tak divní, ale mám tam kolegy, kteří mají občas problém dodržovat i těch 60 cm, natož 3,6 metrů (bah, to bych jim ani nerozuměla, co říkají). :D
  Ale mně přijde, že tu proxemiku zas tak moc neprožívám. Jasně, poznám, že je někdo na druhé straně místnosti a nechce se mnou nic mít. Ale ty vstupy do "osobní bubliny" většinou neprociťuji, tedy pokud mi ten člověk není vyloženě nepříjemný. Nebo pokud ke mně někdo nepřijde zezadu a já se neleknu :D Nebo při cestování malým výtahem, to můžu mít k tomu člověku sebelepší vztah, ale je mi to extrémně nepříjemné (za to může ten výtah!).

  Fantazačka: Dřevo nebudeš, to vyloučíme i na dálku. Podle mýho spíš neví, co chce. Bude to takový to "Líbilo se mi to, takže ti neřeknu jasný ne, a že už to nebudeme nikdy dělat, to by byla lež. Ale mám partnera, kterýho prostě mám.", co prostě naštve. Časem si to sedne, třeba za půl roku. A pokud ne, tak nemá smysl čekat až do smrti.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jedej z lepších nápadů no :-D

   Hele ono je to dost individuální. Každej máme ty hranice postavený jinak. Já zase mám rád cestování malým výtahem, když tam zrovna jednou pěkný baby :)) Jinak se ale cejtím divně, když se na mě lepí někdo cizí.

   Ou, to dík no. Já popravdě nikdy moc nechtěl, aby z toho byl vztah. Ale příležitosnej románek? Proč. Ono je to možná lepší, že to dopadlo, jak dopadlo. Ještě bych dostal přes držku. :))

   Vymazat
  2. Chápu. No, MHD taky umí občas potěšit :D

   Hele, to jsem neříkala, že z toho má být vztah. Spíš že je to strategie ve stylu "nechám to vyhnít, a pak se uvidí". Upřímně si nemyslím, že je to nejlepší strategie, ale spousta lidí se bojí komunikovat. Co kdyby se dozvěděli něco, co vědět nechtějí?

   Vymazat
 2. Skleničky dobrej nápad :) Někdy musim vyzkoušet. Jak bys počítal míru sympatií, když někomu ukazuješ video na svým telefonu? to musí být nutně blíž než 60cm, asi by se mohl i dotknout, pokud je to už kamarád, ale pokud není?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. V tomhle případě nejde o to, jestli tě pustí k sobě to video ukázat, ale o následnou reakci potom.

   S jednou holkou jsem seděl v španělský restauraci a ukazovala mi video z maturáku. Já si pak záměrně neosednul. Ona taky ne, takže dobrej signál. Kdyby se začala nějak kroutit, či podvědomě odsedávat dál, dá mi navědomí, že ještě není na nějakou blízkou věc připravená.

   V tomhle případě to krachlo kvůli nezájmu z mý strany. Ale jinak by tam potenciál určo byl :)

   Vymazat

Copyright © Lamič 2015-2016. Všechna práva a články mají domácí vězení a bez svolení nesmí z domu. Používá technologii služby Blogger.