Recent Posts

1 fakt o nejlepších kamarádech, který vám možná zachrání vztahPřítel přítele je i můj přítel. Tohle heslo by podle mýho mělo platit i v případě vážnýho vztahu. Páč ať se vám to líbí, nebo to nasere, vztah není záležitost jen vás dvou. Částečně chodíte i s lidmi, se kterými vaše drahá (někdy vousatá i vyholená) polovička chodí pít/chlastat/užívat si.


Proč kamarádi ovlivňují vztah?


Dneska jsem měl se svým kámošem docela vtipnou debatu. Ve zkratce si nebyl jistej, jestli ho jeho mladá nevyužívá a ve finále s ním nechodí jen kvůli mrdu a prachům. Upřímně tu jeho prcinu moc nemusím. Kvůli chování, názorům a podobně.

Tak jsem mu natvrdo řekl, že by si neměl nechat srát na hlavu a nějak to řešit. A kdyby se to náhodou posralo? Kolem je dost jinejch a lepších bab, se kterými si může užít. V tu chvíli mi docvaklo, jak kurevsky velkej vliv má na rozhodování lidí jejich okolí. A řekl jsem si jednoduchou otázku:

Mluvil bych stejně, kdyby tu jeho mladou měl rád?

Ne.

Lidi hrozně rádi formujou svý názory přes druhý. Chtěj vědět názor blízkejch, když řešej svý problémy. Pomáhá jim to k rozhodnutí. Baby porovnávaj kabelky a recepty, my pěkný fára nebo dobrej chlast.

A všichni většinou rádi s dobrejma kámošema řešíme člověka, se kterým chrápem. Občas nás ten druhej potěší, dost často nás pěkně sere. Pokud to v sobě nechcete dusit, případně chodit za cvokařem, jsou dobří kámoši vítanej způsob, jak ty emoce dostat ven. Věříme jim a navíc občas poraděj, když netušíme.


Co s tím, že nejlepší kámoš/kámoška mají na vztah takovej vliv?


Když už vás vaše drahá polovička představí svým kámošům, je ve vašem vlastním zájmu si s nimi vytvořit a udržet dobrý přátelský vztahy.

Zajímejte se o ně, dobře se pobavte, udělejte nějakou laskavost, klíďo na sebe berte i kontakt. Prostě udělejte sakra dobrej dojem.

V kritickej moment, kdy se něco posere (a ono se vždy něco posere) bude nejlepší kámoš dost často ten, u koho si bude váš partner/partnerka stěžovat. Jeho názor na vás může (ale taky nemusí) rozhodnout, jestli vám dá protějšek druhou šanci, nebo vás pošle do prdele.

Kdo je šikovnej, může „best frienda“ využít i jako třetí stranu pro přesvědčování.

Pamatuji si, že má ex kdysi řešila, jak mi udělat radost k výročí v době, kdy to nebylo mezi námi úplně růžový. Tak prostě využila naši společnou známou, která ze mě šikovně vytáhla, že bych hrozně rád šel na jeden film do kina.

Kde myslíte, že jsme nakonec to výročí slavili? :)

A jakej máte vy názor na nejlepší kámoše vašich partnerů?
1 fakt o nejlepších kamarádech, který vám možná zachrání vztah 1 fakt o nejlepších kamarádech, který vám možná zachrání vztah Reviewed by Lamič on 17:28:00 Rating: 5

11 komentářů :

 1. Tak tenhle článek totálně přesně vystihuje situaci mezi mnou, mojí dobrou kámoškou a jejím klukem (mým kámošem).

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Vždycky, když se mezi nimi něco stane,tak oba dva přijdou ke mně pro radu. Dělám si z nich srandu, že jsem jejich vztahová psycholožka 😂. Nebo takové to hlavně nenápadně navaž konverzaci ať vím,co mu/jí koupit. Každopádně jsem ti zapomněla říct, že máš zase skvělý článek 😉

   Vymazat
  2. Předně dík.

   Hele to úplně znám. Mám tohle taky s kámošem a jeho mladou. Že jsem jejich taková spojka ohledně dárků/životních priorit atd. :-D Pak je celkem vtipný to řešit a vidět jak oba přemejšlej.

   Vymazat
 2. Úplná pravda. A najmä ak prídu napr. pochybnosti o pocitoch, naj kamoš vie presne povedať, že "ver mi, miluješ ho, pretože 1, 2, 3...". A tiež ak sa na niečo sťažujem, vie mi presne povedať, že "veď vtedy pre teba urobil to a to, takže ľúbiť ťa ľúbi a nebuď krava" :D Super článok :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Díkes :)

   Já to měl naprosto obráceně. Když jsem byl na pochybách, kámoš mi natvrdo vyjmenoval, že to s mou ex bude na prd, protože 1, 2, 3,... A měl pravdu :)

   Vymazat
 3. Úplná pravda. A najmä ak prídu napr. pochybnosti o pocitoch, naj kamoš vie presne povedať, že "ver mi, miluješ ho, pretože 1, 2, 3...". A tiež ak sa na niečo sťažujem, vie mi presne povedať, že "veď vtedy pre teba urobil to a to, takže ľúbiť ťa ľúbi a nebuď krava" :D Super článok :)

  OdpovědětVymazat
 4. Tenhle článek je naprosto skvělej!!! Donutí se zamyslet, taky mam spolužáka, kterej nesnáší přítelkyni jeho kamaráda a co myslíš. Samozřejmě mu furt dere do hlavy, aby se rozešli, kdykoliv ten jeho kamarád začne byť jen trochu nad jejich vztahem pochybovat. Díky za tenhle článek!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ou, ty umíš vždy potěšit, Dede. Díkes :)

   Ono ve finále to nemusí ten vztah vůbec postihnout. Nicméně jak máš ten okolní tlak... dost lidí na to dá, co vidím kolem sebe.

   Vymazat
 5. Souhlasím, že kamarádi jsou důležití. Několikrát jsem řešila vztahovej problém svých dvou nejlepších kamarádek tak, že jsem přímo mluvila s jejich klukama o tom, co se ony bály říct, nebo jim to bylo blbý, nebo to neuměly vyjádřit. Často jsem jejich klukům i vynadala, seřvala je za ně a ukázala jim, co v těch holkách mají, že by si toho měli vážit. No, i když to zní drsně, vždy to pomohlo :) vztahy na nějakou dobu ještě vydržely.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jo, jo, ta komunikace. :) Někdy je fakt průser jen v tom, že spolu ti lidi nemluvěj otevřeně. To znám no :-D

   Takovej spojovací prvek je fajn. A proto je dobrý s těmi kámoši udělat dobrej vztah. Páč nikdy nevíš, kdy se ti to hodí.

   Vymazat

Copyright © Lamič 2015-2016. Všechna práva a články mají domácí vězení a bez svolení nesmí z domu. Používá technologii služby Blogger.