Recent Posts

Skrytá zhoubnost osobního rozvoje, o které se moc nemluvíS tématy o osobním rozvoji se roztrhnul pytel. Najednou kupa lidí sdílí na sociálních sítích různé motivační citáty a videa. Echt šprti papouškují Kiyosakiho, Hilla či Tomana a Ludwiga. Čtou biografie slavných podnikatelů a jiných osobností. A tvářej se hrozně cool.

Hej, já jsem ten, kterej se sebou něco dělá a sebevzdělávám se k úspěchu!

Podle mě je ale průser v tom, že je to celé tak trochu o hovně. Na něco ti fanatikové, kteří takřka fetují slova jako motivace, osobní růst a pasivní příjem, často zapomínají.Myšlenka vs akce


Jakejkoliv nápad je o ničem, pokud není podpořenej činy.

Hrozně lidí si naivně myslí, že jak si koupí knížku či školení, najednou z nich budou machři. Ta vyšší třída, která ví jak na úspěch.

Blbý je, že u koupi někdy taky zůstane. Ti snaživější si dokonce tu knížku i přečtou a jestli je čtenář jó snaživej, seriózně o radách začne přemýšlet.

Ale žít podle toho? Hej, to už taková prdel není. Jenže tohle je věc, kterou si nekoupíte. Činy závisej na tom, kdo je ochotnej se kousnout.

Vemte si moje jazykové doučování. Platím si soukromé lekce. A vím, že mi to něco dává. Ale není to dostatečné. Proč? Protože na domácí přípravu občas pěkně seru a sám sobě odpírám možnost rychlejšího růstu. Jenže tohle si musím oddřít sám. A musím obětovat to nejcennější – čas a vůli.


Chytrá opička je pořád opička


Druhý riziko je v tom, když někdo slepě přebere navrhovanej model chování a snaží se podle toho nekriticky opičit.

Do prdele, vždyť každej jsme úplně jinej! Že někomu chutná jahodová zmrzka přeci neznamená, že to hned musím žrát taky. I za cenu, že mi z toho bude blbě.

Rozsekala mě kámoška. Vyprávěla mi o školení o pasivním příjmu. A dodala:
 „Já prostě pasivní příjem chci! Nejraději bych si dál volně doučovala němčinu koho chci. Zaměstnání na plnej úvazek je o ničem.“

Zůstal jsem čumět s hubou otevřenou jak vrata do stodoly. Nevím jak vy, ale podle mě neexistuje nic jako velkej dlouhodobej pasivní příjem bez toho, aniž byste pro to nemuseli něco dělat. Pokud nemáte miliardy na spořících účtech nebo nevyšukáte farmu dětí na podporu. A i to námahu zabere.

Jenže tohle vám koučové a mentoři osobního rozvoje málokdy řeknou. Jim to ve finále může být celkem u prdele. Vy platíte a to je hlavní.


Co mám tedy dělat?


Vyserte se na postování suchejch citátů, které vám v reálu dají jen málo. Začněte něco dělat. Vaše práce vás ve finále udělá šťastnější a spíš tím někoho jiného inspirujete. A pamatujte, že je lepší si některé věci dělat po svém.
 
No… já jdu spát bakalářku…


Nepřehlédněte


Zdroj obrázku: https://pixabay.com/cs/upozorn%C4%9Bn%C3%AD-%C5%A1t%C3%ADt-riziko-pozor-838655/
Skrytá zhoubnost osobního rozvoje, o které se moc nemluví Skrytá zhoubnost osobního rozvoje, o které se moc nemluví Reviewed by Lamič on 15:12:00 Rating: 5

8 komentářů :

 1. Ahoj! Pár článků na tvém blogu jsem si už četla a líbí se mi. Myslím si, že se v nich skrývá něco víc, než se zatím projevilo.
  S tím, co píšeš, se mohu ztotožnit, ale něco tomu chybí. Motivací se zabývám už nějakou dobu a to z osobního důvodu (zasekla jsem se v životě a hledám nový směr) a máš pravdu v tom, že většina těchto knih za moc nestojí. Jedná se o prázdné věty, které ti nijak nepomohou a mnoho lidí to prostě neprokoukne. Tady tvůj článek končí. Ale já chci víc. Chci si přečíst tvou zkušenost, tvé nápady apod. Jen mám pocit, že je článek neúplný.
  Nezlob se za mou kritiku, třeba tě nakopne! ;)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Těší mě, žes neskončila jen u tohoto článku :) Opravdu moc dík.

   Ono jde možná o to, že motivace není něco, o čem bych chtěl primárně psát. Sám v ní totiž často hořím jak Hus v Kostnici :)) A tak si fakt netroufám víc komentovat to, co nemám vyzkoušený jako funkční. Sám ten smysl hledám a o tom je vlastně i tenhle blog. :)

   Můj nápad je celkem jednoduchej - začít něco dělat a zkusit to po svým. Buď si nameleš hubu a zjistíš, že určitá věc není pro tebe, nebo ti to bude fungovat a víš, žes udělala správnej krok. Jednoduchý :) Nejhorší se sedět na zadku a čekat na spásu. Sama nepřijde.

   Vymazat
 2. Souhlasím, u všeho záleží, jak se to využívá. A hlavně, co nakopne jednoho, s druhým nemusí nic udělat. Důležitý je najít si toho člověka nebo ty lidi, kteří tě opravdu inspirujou. A inspirací myslím právě to, že je člověk ochotný něco změnit nebo udělat. A přitom vůbec nemusí jít o kouče, mě dřív hodně inspirovala jedna zpěvačka. Ale myslet si, že když budu číst články a motivační citáty a ono to přijde samo, je blbost :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Inspirace jinou osobností je fajn, ale je průser, když se s takovým člověm fakt chceš plně stotožnit a ve finále nejedeš svý názory. Ale to by bylo zas na jinou debatu.

   S ostatním souhlas :)

   Vymazat
 3. Ale já taky chci pasivní příjem. Stejně jako chci mít děti a nechci s nimi být 10 let doma. A z něčeho se to školkovné/chůvovné/cokoliv hradit musí.
  Koupila jsem si knížku o investičních strategiích. Přečetla jsem si několik stránek a odložila ji, neboť jsem jí nerozuměla. Až budu mít lepší základy, tak se k ní vrátím...

  Kiyosaki tvrdí, že nemovitost je pasivum. Netvrdím, že rodinný domek je aktivum, ale jsem-li vlastníkem pole (věc nemovitá), které někomu propachtuji, vážně, vážně je to takové pasivum?! Ehm. Konec diskuse.

  Jdu dělat něco produktivnějšího. :-D (Btw, ty tvoje děti byly parádní. Jen monitoru se ty prskance nelíbily.)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Každej musí platit účty :) Já nějaké investiční knihy mám taky, ale nemám koule na to se do toto aktivně pustit. Pointa u těch pasivních příjmů je to, že pokud s tím nějak nepracuješ (alespoň v rámci propagace), přeskočí tě finačně ti, kteří na tom makat budou.

   Tam diskutovat nebudem, ok :-D

   Děti rádi zloběj a zatímco někomu přijdou roztomilý, jiného pěkně štvou. Holt se nemůžeš zavděčit každýmu :)

   Vymazat
 4. No přesně tak, brouzdání na youtube při hledání motivačních videí, hledání knížek, co jsem ještě nečetla, mi jeden čas zabíralo víc času než věnování se konkrétním věcem, kterých jsem chtěla dosáhnout... je to prudce návykový, člověk má pocit, že na sobě pracuje, protože to, co slyší je velmi ehm empowering (nevím, jak to říct česky), zatímco jen prokrastinuje a bojí se dělat to, co by měl (a chtěl) :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jop, fakt je to strašně líbivý a jak tě to zajímá, žere to kurevsky moc času.

   Osobně si myslím, že je to okej a může tě to i posunout. Ale nesmí zůstat jen u čtení no :)

   Vymazat

Copyright © Lamič 2015-2016. Všechna práva a články mají domácí vězení a bez svolení nesmí z domu. Používá technologii služby Blogger.