Recent Posts

Jak si poradit s problémovými lidmi?Lidi nás občas dovedou pěkně srát. Čas od času prostě narazíte na osoby, u kterých se vám automaticky otevírá kudla v kapse, zapne se motorovka, nabíjí se samopal…

Fakt nasere, že vražda těchto problémistů vás pošle rovnou do lochu. Pokud zrovna nejde o otravnou tchýni chlapa, kterej vás má soudit :) A protože mám své čtenáře rád a nechci je mít za katrem, poradím vám pár fíglů, jak bez krve zvládnout některé problémové lidi.Hnidopich


Radikální verze melancholika se umí chovat jak totální osina v prdeli.

Měli jsme učitele v prváku. Árijec, že by Hitlera dojal k slzám. Chytrej chlap. Učitel, ne Hitler :-D

Průser nastal v okamžiku, kdy jsme měli referát. Textová verze v mailu x krát přeškrtaná. Během vystoupení před spolužáky stokrát skákal do řeči s dotazy a připomínkami. Jeho level ohleduplnosti na úrovni nenažranýho komára.

Řešení: Tihle lidi si hodně potrpí na to, že mají pravdu. Jejich know-how je pro ně stejně posvátný, jak velký dudy pro Pamelu Anderson. To nesmíte za žádnou cenu zpochybňovat. Raději buďte za blbce a uznejte svoje provinění, i kdyby žádný nebylo. Čím víc se budete bránit, tím víc bude šťourat.

Ocenění zájmu pro věc a kvitování odborného rozhledu naopak pohladí hnidopicha po egu. Rázem budete ti, kteří si ho váží. A těm se v budoucnu dá hodně odpustit.


Nerozhodný


Flegmatik, kterej se za boha nemůže dokopat k činům ze strachu, že zvolí blbě. Jakákoliv domluva na něčem určitém se jeví jako problém.

U mě je to třeba s obědem. Máti totálně vyhoří s inspirací a jde se mě ptát, co by měla uvařit k obědu. Jenže mě je to tak nějak fuk. Hlavně abychom se dobře najedli. Celej den to do mě může hustit a já budu jak zaseklej.

Řešení: V obecném článku o flegmatikovi jsem zmínil, že na něj nefunguje nátlak. Čím víc tlačíte, tím víc se zaprdne a nic s ním nesvedete. Raději mu pokládejte otázky a tím ho postupně navedete tam, kde ho chcete mít. Ale hlavně v klidu.


Agresor


Pokud mívá váš cholerickej známej sklony k agresivnímu jednání, máte o zábavu postaráno.

Když jsem měl v autoškole jízdy, děsil jsem se toho, že by s námi jela ještě nějaká ženská. S plnějším dekoltem přibývaly moje vrásky. Proč?

Můj autoškolák cholerik měl v ten moment potřebu probrat svoje chlapský ego a ukázat fešný babě, jakej to je mačo. Tím, že nás mladý chlapce zdrbal. Stačila jen sebemenší záminka, aby se s námi začal přít. Kdyby na svý straně neměl pedály, dávno to náhodou pošlu do stromu. Jeho stranou.

Řešení: Vyhraněnej cholerik funguje jako sirka. Jak rychle chytne, tak rychle dohoří. Při prvotních impulsivních reakcích držte hubu a nijak se neprojevujte. Beztak by vás neposlouchal a mlel si svoje. Počkejte, až vychladne. Až pak vás bude schopnej vnímat.


Všeználek


Sangvinik je pro společnost obvykle vítané zpestření. Pokud se to nepřehání.

V článku o vztahovém pravidle 90/10 jsem zmiňoval kamaráda samoživitele. Upřímně? Pěkně mě sere, když s námi sedí v knajpě. Protože on prostě nezavře hubu!

Tváří se, že všude byl, všechno zná. Vše dovede okomentovat šíleně dlouhým monologem, kdy nikoho nepustí ke slovu. Že nás to po dvaceti minutách fakt nezajímá ho moc nesere. Zato nás pěkně sejří on.

Řešení: Pokud to nepřesahuje únosnou mez, nechce ho normálně „vykecat“. Bez toho, aniž byste ho jakkoliv doplňovali. Nejde mu o fakta, ale chce se předvést. Místo toho se věnujte aktivně jiným lidem. Jakmile nemá všeználek diváky, nemá důvod pokračovat.


Závěrem 


V některém z budoucích článků na téma typologie osobnosti vám poradím pár fíglů, jak jednotlivé představitele temperamentu motivovat a spolupracovat s nimi.

Kam dál?

Zdroj obrázku: https://pixabay.com/cs/konverzace-diskuse-mluven%C3%AD-lid%C3%A9-799448/
Jak si poradit s problémovými lidmi? Jak si poradit s problémovými lidmi? Reviewed by Lamič on 14:13:00 Rating: 5

6 komentářů :

 1. No jo, taký hnidopich bol môj školiteľ na diplomovej práci. V jednom kuse mi opravoval veci, ktoré som mala správne a v druhej chvíli mi zase opravil, čo už raz opravil. Nakoniec mi bolo pri obhajobe diplomovej práce vytknuté, že mám niektoré pojmy zlé. Hádaj, ktoré to boli?! Áno, presne tie, ktoré opravoval pán hnidopich... :-/

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. S tímhle válčím u svého vedoucího taky. Pokaždý řekne něco jiného a furt opravuje i to, co předtím bylo dobrý. Připočti si k tomu, že jde o cholerika, kterej má k melancholikovi přesah a je o zábavu fakt postaráno :-D

   Vymazat
 2. Pěkný článek, určitě nějaké techniky v brzké době vyzkouším! :)

  Zprávař

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Díky. :) Pak dej vědět svoje zkušenosti :-))

   Vymazat
 3. Teď jsem objevila Tvůj blog a máš super styl psaní i dobré názory. Určitě si tady ráda víc počtu :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Díky moc. To budu samozřejmě rád :) Pokud bude čas a nálada, mrknu i na tvůj.

   Vymazat

Copyright © Lamič 2015-2016. Všechna práva a články mají domácí vězení a bez svolení nesmí z domu. Používá technologii služby Blogger.