Recent Posts

Protiklady se prý přitahují. Skutečně?


Lidé papouškují několik zažitých tvrzení:

Na Googlu vše najdete...

Ve Hře o trůny všichni chcípnou…

Neexistuje chlap, který by neviděl porno…

 ….a protiklady se přitahují.

A já se u toho posledního ptám: skutečně?


Slyším to všude. Mudrujou o tom frajeři u piva i titulovaní borci na přednáškách. Nedávno jsem podobnou myšlenku četl i ve Zprávařově článku.

Nejvíc mě ovšem rozsekal frajer v jedné internetové diskuzi. Divil se, že ačkoliv je bílej, černí ho teda vůbec nepřitahujou. I když to má bejt ten protiklad (rasista!). A to už jsem si řekl DOST! Takhle ne…


Patří k sobě protiklady? 


Podle mě si spousta lidí plete pojem přitažlivost a souznění. A matlaj to dohromady.

Začnu tím druhým. Osobně si myslím, že když jsou dva zaláskovaní lidé v zájmech a hodnotách hodně rozdílní, začne se to srát. Dříve či později.

Vezměte si mojí ex:

 1. Já těžkej antikrist, jehož pobožnost začíná a končí modlením při zkouškovém obdobím. Ona křesťanka, která se pravidelně účastní různých bohoslužeb.
 2. Já miluji nekorektní humor álá Deadpool, South park, Agraelus na Youtube nebo herní série Grand Theft Auto. Ona naopak s radostí vypráví intelektuální vtipy ze stránek, které pro mě byly tak nudné, že se mi vykouřily z hlavy. 
 3. Zatímco mě byste na diskotéku museli přitáhnout řetězy, ona tam je pečená i vařená (a možná i nakládaná :) ).

A mohl bych pokračovat od politických názorů přes otázku feminismu po věc ohledně plánů do budoucna. To spíš Palestinci budou objímat Izraelce, než aby tohle kdy fungovalo.Co na to říká typologie osobnosti? 


Když pozorujete páry kolem sebe, všimnete si, že se často dávají dohromady temperamentové protipóly. Melancholik a sangvinik nebo cholerik a flegmatik. Prej je to i staticky spočítaný. Jenže mě matika vždy pěkně srala a jsem moc línej vám to dohledat. Tak jako tak, na první pohled to kurví můj názor.

Jenže tady hraje prim doplnění, ne rozdílnost!

Sangvinik kopne melancholika do prdele, když se začne zasekávat ve své touze po dokonalosti. Melancholik naopak sangvinika „umravňuje“ a jindy chaotickému stvoření může nabídnout tolik kýžený řád.

Cholerik vidí v flegmatikovi studnici klidu, která ho dovede uklidnit, když je fakt nasranej. Flegmatikovi zase imponuje silná osobnost, jež v těžkých chvílích umí vzít za akční páku, kdy se on sám utápí v bahně nerozhodnosti.

Na závěr vás ale moc nepotěším…


Na ničem z toho v reálu nezáleží 


To všechno výše jsou pravidla. Teoretická. Bohužel, nebo bohudík, zamilovanost a přitažlivost často stojí a padá na emocích. A těm se neporučí.

Když kolem projde povolná, fešná baba s pěkným zadkem (jo, dolňák :-p), veškerej rozum jde do prdele (vedle všeho jiného). A často vyleze ven až ráno po kocovině, případně v den rozchodu. Když máte fakt pech. Jenže ono to na začátku kurevsky svádí poznat něco nového!

Výjimkou je vztah álá osmdesátiletej děda a devatenáctiletá lolitka. To je svým způsobem naprosto racionální směna. Děda si chce na stará kolena pěkně vrznout, mladá zas pořádný prachy trhnout. :-D

Nebo máte jinej názor?


Kam dál?

Zdroj obrázku:  https://pixabay.com/cs/l%C3%A1ska-srdce-protiklady-%C4%8Dern%C3%A1-b%C3%ADl%C3%A1-489522/
Protiklady se prý přitahují. Skutečně? Protiklady se prý přitahují. Skutečně? Reviewed by Lamič on 15:00:00 Rating: 5

18 komentářů :

 1. Protiklady se možná přitahují ale nemůžou spolu dlouho vydržet.. :D Chytrák - hlupák, věřící - nevěřící, metalista - diskoun, milovník zvířat - zvířata se pouze jedí, mám rád děti - nemám rád děti, mám rád tvrdíš sex - jen se rád tulím...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Přesně :) A dalo by se pokračovat do aleluja

   Vymazat
 2. Souhlasím. Moc to nefunguje. Také jsem takový vztah měla, chodila jsem s chlápkem s učňákem z ne zrovna vzdělání holdující rodiny. Nebyl hloupý, ale to prostředí, z něhož vyšel, ho silně determinovalo. Já a jeho matka, to byla elektrolýza, ale kvůli tomu jsme se nerozešli. Zpětně si ovšem říkám, že i kdybychom spolu zůstali a nestala se jistá událost, nakonec bychom se rozešli právě kvůli naší rozdílnosti. Je to skoro deset let a představa, že bych chodila s ním je šílená.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To si pak člověk říká, kolik dioptrií mají ty růžové brýle, když člověk zpětně čumí, s kým byl schopnej chodit :-D

   Já se teda přiznám, že bývalou přítelkyni dodnes respektuji a přijde mi jako fajn holka. Nemůžu na ni říci křivé slovo vyjma toho, že se hodně lišíme. A proto to nefungovalo.

   Vymazat
 3. Tyyjo, zajímavá kombinace ta tvoje ex - pánbíčkářka, co chodí pařit :D Ty jo, to už samo o sobě je ta osobnost dost protikladná, neb mi to alespoň tak přijde :D Každopádně super koláž na začátku.
  Nakonec, faktem je, ze protiklady se ve fyzice opravdu přitahují, ale emoce a vtahy nejsou o fyzice, proto to platit nemůže, to mě teď tak napadlo :D Jinak díky za zmínění :)
  Zprávař

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ne, o fyzice opravdu nejsou. Spíš bych to viděla na chemii.

   Vymazat
  2. Tak zas, Honzo, nejde brát všechny věříci jako holky, které jsou zavřený doma a modlej se :-D Prostě ráda užívá život.

   S tím zmíněním není vůbec zač. Ten článek mě k tomuto postu inspiroval :)

   Jó, chemie. A že jde o těžce nestabilní prvky :-D

   Vymazat
 4. Na jednej strane sa protiklady priťahujú a na druhej strane je fakt, že vrana k vrane sadá, rovný rovného si hľadá. Keď pozorujem môj vzťah, tak na jednej strane máme rovnaký zmysel pre humor, rovnaký pohľad na svet, politiku, rovnaké záľuby...avšak na druhej strane ja som hore v oblakoch on stojí pevne na zemi, ja som citlivá, on je cynik...atď. Pravdou je, že ja sa rada hádam, i on sa rád háda. Ak by som mala totálny opak, ak by len tupo stál a kukal ako sa hádam sama so sebou, asi by letel von oknom aj s tupým výrazom v tvári. Takže áno, páry musia byť na jeden strane opakom aby sa dopĺňali ale zas na druhej strane musia mať aj niečo spoločné

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. S tím tupým koukáním mi úplně připomínáš mě. Já se totiž hrozně nerad hádám o kravinách a jedním z mnoha poučení je, že se v budoucím vztahu musím naučit hádat. Protože když se nehádáš, nasere to ještě víc, než kdybyste se štěkali :-D

   Vymazat
  2. To je pravda. Emócie musia von priebežne, inak botnajú a botnajú a potom vystrelia ako sopka, a potom už je neskoro niečo riešiť. A hádaj čo je najlepšie na tých malých hádkach, pri ktorých si človek vykričí čo ho serie a môže na sebe pár pracovať? Samozrejme to udobrovanie. Hádky sú korením vzťahu... a to udobrovanie je sladký dezert na záver.

   Vymazat
 5. Já myslím, že spolu nevydrží ani úplné protiklady, ani moc podobní lidé. Musí být dost odlišní, aby se mohli obohacovat, inspirovat a asi občas i štvát, ale v okamřiku, kdy jsou dva úplně jiní, přestanou si po době zamilovanosti rozumět (moje zkušenosti). A když jsou moc podobní dopadne to jako v Červeném trpaslíku, kdy tam byli dva Rimerové :D
  Little Notes

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Moje ego se právě zakopalo hluboko pod zem. V jednom odstavci jsi vyjádřila myšlenky, na které já potřeboval celej článek. :-D

   Díky :)

   Vymazat
  2. Uf, to jem nechtěla :D Zvlášť když se mi článek líbil :)

   Vymazat
  3. V pohodě :-) Jsem rád, že se líbilo.

   Vymazat
 6. Mňa protiklady nepriťahujú. Vôbec. Môj záujem vzbudzuje jedine podobnosť. Ale samozrejme, nie výzorová. :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Mně protiklad svým způsobem hodně láká. V mnoha ohledech. Po předchozích zkušenostech ale vím, že jak není určitá shoda hodnot a názorů, dlouhodobej vztah je neudržitelnej.

   Vymazat
 7. Chudák holka, ten popis na začátku :D

  Jinak já mám takový názor, že člověk se ti musí líbit vizuálně. Musíte mít něco společného, abyste se nenudili. A zároveň něco odlišného, abyste se doplnili a mohli trávit čas i odděleně, například s přáteli.

  Podle mě taky neexistuje nic jako „Ty jsi trpělivý, budeš zvládat vztah s tím tvrdohlavým.“ Je možný, že některé situace se budou zvládat lépe, ale to není pravidlo pro pevný vztah.

  S přítelem jsme každý jiný, ale zároveň nás něco i spojuje. A divte se nebo ne, ale funguje to! ☺

  Podle mě opravdu neexistuje žádné pravidlo ohledně opaků, které se budou přitahovat. Nejsme magnety! ☺

  Blogerka Klárka

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Zkušenost občas bolí no :-p

   V zásadě souhlas. Podle mě tam musí být jak souznění (partner ti dá něco, co ti do té doby chybělo a je fuk, jestli jde o sex, cit, charakterovou vlasnost a já nevím so ještě) tak názorová podobnost (abyste se nezabili kvůli všem názorům). Těžké protiklady fungují leda ve fyzice, ale ne dlouhodobě ve vztazích.

   Vymazat

Copyright © Lamič 2015-2016. Všechna práva a články mají domácí vězení a bez svolení nesmí z domu. Používá technologii služby Blogger.