Recent Posts

Ne! Tohle holkám na seznamce fakt nedělejteVšeho moc škodí. Ať jde o chlast, porno nebo zprávy ženským. A právě o tom posledním bych s vámi chtěl dát řeč. Spousta lidí má utkvělou představu, že když bude novému objevu na seznamce psát každej den, tak si tím pojistí zájem. Osobně si myslím, že je to totální blbost. V souvislosti s vlastní zkušeností a nedávnou příhodou.
Kde se vzala inspirace 


Bude to pár už týdnů, kdy jsem se bavil s mým kamarádem. Tentokrát to ale moc zábavné povídání nebylo. Během hodně emotivní chvilky z něj vypadlo, že mu dala košem holka, se kterou předtím randil. Nechápal proč. Vždyť se tak moc snažil projevit zájem…

Zpětně jsem se dozvěděl, že té slečně psal každej den neskutečný romány. Zkrátka a dobře, emoce v něm pracovaly a on měl potřebu to dostat ven. Holčinu to ale přestalo bavit. Asi. Napsala kamarádovi něco ve stylu, že jedno kávičkování ještě neznamená, že s ním chce chodit.

Z té zprávy byl totálně v háji. A já dostal při tomto vyprávění děsný Déjà vu. Taky jsem to kdysi okusil. Psal jsem na seznamce Slečně K. Pořád. Viděl jsem ji online a pic. Už letěla zpráva. Ani pijavice nebyla tak otravná jako já. Výsledek? Našla si jiného. A mě zůstaly leda oči pro p… panáka na smutek.


Nevhodné uvažování


Nechci všechny házet do jednoho pytle. Podělím se tedy o svoji subjektivní zkušenost. V době, kdy jsem začal holky aktivněji oslovovat na seznamkách, mi v hlavě lítala následující debilní myšlenka:

Hele, ona je online! Tak to jí zas musím napsat, aby na mě nezapomněla. Určitě jí píše hodně kluků, takže nesmím zůstat pozadu a musím být ten, kdo prokáže největší zájem.

Totální nesmysl! Bullshit! Hovadina! Říkejte tomu jak chcete. Jakmile příliš tlačíte na pilu jenom vy, druhé straně to začne být nepříjemné. V závislosti na charakteru a osobnosti slečny. Některé z nich prostě potřebují cosi, co bych nazval osobním prostorem, volností. A když jim to budete chtít narušit, plusové body nezískáte.


Jak poznám, že moc tlačím na pilu


Lidi neradi říkají NE. Pokud slečna není hodně otevřená a přidrzlá, málokdy vám otevřeně napíše, že to přeháníte. A pokud už tuhle zprávu dostanete, je obvykle oheň na střeše.

Většinou vám to dá najevo nepřímo.
 • Odepisuje pomalu 
 • Odpovědi jsou hodně strohé 
 • Z její strany je minimální snaha o rozvedení konverzace 

V takovém případě doporučuji přibrzdit a snížit frekvenci dopisování. Postačí se ozvat třeba jednou týdně, nejpozději jednou za 14 dní. Klidně jí piště nepravidelně. Alespoň bude trošku nejistá, bude jí to v hlavě šrotovat proč najednou hned nepíšete a nebude váš zájem brát hned za samozřejmost.

Prodleva dopisování, která přesahuje dva týdny už má podle mě význam leda v nějakém přátelském dopisování. Ne, když máte ehm… postranní úmysly. Nebo ty dolní :-p

A co dělat, pokud i tak reaguje odtažitě? Nic. Když nemá zájem, nedonutíte ji. Dalším zbytečným spamováním ze sebe akorát děláte blbce. Raději se porozhlédněte dál a na tento kontakt zapomeňte.

Podobné články

Zdroj obrázku: http://www.complexesante.com/fr/capsules-sante
Ne! Tohle holkám na seznamce fakt nedělejte Ne! Tohle holkám na seznamce fakt nedělejte Reviewed by Lamič on 17:57:00 Rating: 5

12 komentářů :

 1. Jo, to znám... =D Pak si zpětně člověk říká, za jak velkýho dementa musel u dané slečny být -__-

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To mi povídej. Já byl takhle dříve schopnej jedný babě psát fakt měsíc v kuse každej den a bylo mi v ten moment úplně volný, že každá další sms = ujištění jakej jsem vocas :-))

   Vymazat
 2. K tomu se můžu vyjádřit jako ta "druhá strana" a článek potvrdit a neplatí jen pro seznamku. Otravný a dotěrný kluk dokáže spolehlivě odradit. Na to mám spoustu vzpomínek typu, že on byl jako: "Hrozně mi chybíš. Byla jsi láska mého života a bla bla bla..." A moje reakce? Zpravidla "Hmm." Celou dobu jsem čekala, jestli mu to dojde z mých reakcí, ale ne, pořád psal dál. Kamarádka mi radila, ať mu řeknu, že mám kluka anebo že jsem lesba. Na pár měsíců zabrala první možnost. Ale pak stejně po několika měsících napsal, jestli bych to nechtěla dát znovu dohromady. Moje reakce: "Ne, nechtěla." Vím, že jsem byla nepříjemná a trochu krutá na něj, ale ono na něj už nic jiného nezabírala. Být milá se totiž nevyplácí.
  Takže druhá strana říká, kluci, vezměte si tenhle článek k srdci. Každodenní dopisování zabere jenom málokdy (dobře, u mě zabralo jenom jednou, ale to nás dělilo asi 200 km, takže nakonec z toho nic nebylo). Mnohem atraktivnější je nechat holku nejistou. Za tuhle radu mě možná ostatní holky ukamenujou, ale ono to vážně zabírá (aspoň na mě). Stačí pár náznaků, ale asi po mě nechtějte žádný příklad, protože mě teď napadá jenom jedna konkrétní situace s obejmutím a jedním pomalým tancem, kdy na tom měl asi podíl alkohol. Nakonec, že se holce líbíte můžete poznat z jejích úsměvů a pohledů. Usmívá se, když se najednou objevíte u ní a jejích kamarádů, když ji chcete pozdravit? Pak už jen stačí počkat si na správnou příležitost.
  P.S. Nemohl by někdo tohle poradit tomu klukovi, co se mi líbí a který je právě z té konkrétní situace?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Díky za hodně obsáhlé vyjádření i s konkrétním příkladem. Jsem rád, že nejsem jediný, kdo to tak vidí.

   Klidně mi dej kontakt a já tomu klukovi anonymně napíši :-p :-D

   Vymazat
 3. Neuveřitelný jak moc jsem se v tom poznala :D ale většinou se snažím nedávat naděje. Super článek ;)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Díky :) Podle mě určitě nebudeš jediná, kdo se v tom poznal.

   Ono je to sice krutý, ale podle mě je fakt nejlepší hned narovinu ty naděje nedávat. Dozvědět se až po půl roce, že ta holka stejně zájem nemá, bolí o dost víc :)

   Vymazat
 4. Hm, jenže tohle má bohužel dvě diametrálně odlišné roviny.
  Rovina kluka: Chce sbalit holku, tak se jí bude snažit kontaktovat, být s ní a konverzovat, bude se "dvořit" (bude jí otravovat) a tím ji akorát odradí. Nechce čekat. Ta holka se mu líbí teď a ne za týden, za dva.
  Rovina holky: Chce svobodu, na seznamkách ji píše spousta kluků a místo toho, aby všem odepsala, tak spíš jen nereaguje, což je jednodušší (nemusí odmítat, a vyhne se tomu, že kluk bude opět reagovat na její reakci)

  Já jsem na seznamkách oslovil už skoro 500 holek, a z 90% nereagovaly vůbec na úvodní pozdrav (epředpokládám, že to byly fake profily). Pak je těžké vůbec nějakou konverzaci rozjíždět. Ale o tom napíšu někdy v dubnu na mém blogu... Každopádně už se toho pomalu vzdávám a hledám spíš v "Real world", kde se obtížněji dostanu při prvník kontaktu do "ignore listu" :D

  OdpovědětVymazat
 5. Osobně to nevidím až tak moc komplikovaně. Ve finále jde o to, jestli má chlap koule na to udělat ten první krok (=oslovit) a zda holce přijde dost zajímavý (=odepíše). Když slečna nereaguje, automaticky to většinou znamená, že nemá zájem. Možná je to lepší, než kdyby to psaní bylo nucený. Osobně nějaké neodepsání tedy vůbec neřeším.

  Spíš je třeba umět pracovat s těmi 10 %. A i to si myslím, že není úplně špatný číslo. Je jasný, že i z toho se něco ukrojí, ale i tak.

  OdpovědětVymazat
 6. Jo takže u kamarádek to může přesahovat 14 dní, jo? :o No tak to potěš teda :D

  Jinak hezký článek, trošku mě probudil i při psaní na facebooku, taky bych měla možná zpomalit! :3

  www.blogerkaklarka.blogspot.cz

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak s bývalými spolužačkami si píši třeba i jednou do roka a bohatě to stačí, viď. To jsi na tom ještě dobře :-))

   Díky :)

   Vymazat
 7. hodne povedene:
  O upřímnosti a dalších fatálních chybách v algoritmech předvztahové komunikace
  https://www.youtube.com/watch?v=0V6u6-3C2wQ

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Baránka už jsem také viděl. Je hodně dobrej, to video je povedené :)

   Vymazat

Copyright © Lamič 2015-2016. Všechna práva a články mají domácí vězení a bez svolení nesmí z domu. Používá technologii služby Blogger.