Recent Posts

Krutá realita emailů, proti kterým jsi bezmocný

Dneska jsem otevřel můj „pracovní“ email. V očekávání reakce respondenta na mojí nabídku rozhovoru pro online magazín. A čekala mě tam překvapující odpověď…


 …vůbec nic. Ignore. Seš mi ukradenej.

Naděje pro začínajícího pisálka 


Trpělivou snahou se mi povedlo na Twitteru získat zajímavé kontakty napříč virtuálním světem. A tak jsem si před několika (sakra, kolik vlastně?) dny řekl, že se hecnu a zkusím to zužitkovat.

Oslovil jsem šéfredaktora známého online magazínu s tím, jestli bych pro něho nemohl grátis zpracovat rozhovor s jedním Youtuberem. S tím, že jsem zmínil mé reference, představy a podobně. Vedle možnosti publikovat někde pod svým jménem mi jde hlavně o zkušenosti. 

A hej, jakej je lepší způsob učení, než něco zkusit pod někým, kdo to opravdu umí? 

K mému nemalému překvapení mi obratem přišla pozitivní odpověď. Vykulil jsem oči, jako bych právě vyhrál sportku. Ještě další den jsem to rozdýchával. 

Ty vole, tohle je šance! 

Hlavou mi začaly lítat ty supr představy, jak to teď poběží jako po másle. Vždyť i na blogové rozhovory mi odpověděli docela známí lidé internetu. Jenže ono prd. 


„Nikoho nezajímáš“ 


Tenhle citát, který mám od online podnikatele Mária Roženského, sedí jak prdel na záchodovým prkně. Hooodně naivně jsem si myslel, že jak nabídnu Youtuberovi možnost zviditelnění, skočí po tom jak nadrženej chlap po chtivý babě. 

Prdlajs! Dodnes mi nepřišla ani jedna odpověď a to jsem pak zkoušel i jiné lidi. 

Přemýšlel jsem, co jsem asi zvoral. Obsah zpráv jsem si zpětně pročítal hned několikrát a nezdálo se mi to špatně stylizovaný. O tohle asi nepůjde. 

Vynechám teď variantu, že o rozhovor prostě nestojí. To je sice reálné, ale nic moc s tím neudělám. Průšvih zpětně vidím spíš ve zvoleném médiu. Když si to tak shrnu, Youtuberovi musí na zprávy chodit od diváků stovky, ne-li tisíce zpráv. To se pak jeden email celkem snadno ztratí.

No jo, jenže jak jinak se s nimi spojit? 

Jinej kontakt mimo mailu, komentářů pod videem a Facebooku uvedený nemají. Z jejich blízkého okolí nikoho neznám a nejsem si úplně jistej, jak moc schůdné by bylo shánět kontakt přes nějakou třetí stranu.  

Kudy vede cesta ven

Z logiky věci (a diskuze s nejmenovanou blogerkou) mi vychází jediná možnost. Osobní oslovení na fanouškovském srazu. To bych ale viděl až jako nejkrajnější variantu, protože si z osobních důvodů nemůžu úplně dovolit jen tak odjet. 

Nebo samozřejmě můžu zkusit úplně někoho jiného. S tím, že tentokrát budu otrlej a rovnou použiji telefon. I když budu nervózní jak svině. 

Ať tak či onak, rozhodně to nechci vzdávat. Držte mi palce! :) 

Zdroj obrázku: http://www.themind.com.my/wp-content/uploads/2014/06/get-help-at-work-without-appearing-helpless-278740609-apr-23-2012-600x360.jpg
Krutá realita emailů, proti kterým jsi bezmocný Krutá realita emailů, proti kterým jsi bezmocný Reviewed by Lamič on 12:48:00 Rating: 5

7 komentářů :

 1. Dneska jsou ty lidi kolikrát tak namachrovaní, že ani neodpovědí. Mě dneska zase zklamala jiná věc a jsem z toho dost v rozpacích, taky se týká blogu.. Přeju at někoho zajímavého ulovíš :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Díky :) Smím vědět, o čo v rámci toho blogu šlo? Nebo bude článek?

   Vymazat
 2. MYslím, že jsi to vystihl přesně. Pokud je youtuber známý, tak má jistě hodně fanoušků a tím i hodně napěchovanou poštu. Možná by nebylo od věci se pokusit oslovit někoho méně populárního, začínajícího (ale ně úplně nováčka), anebo úplně jinou sféru. Proč jsis vybral právě youtubery? Však je hodně jiných možností, přes blogery, po různé pisálky, umělce či další "viralisty" :)
  Zprávař

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Youtubery jsem vybral kvůli tomu že

   1) Rozhovor s nimi má obrovskej virální potenciál. Když už jsem se chtěl s něčím nabídnout, tak ne jen tak s něčím, aby byla větší šance, že mi na to šéfredaktor kývne.

   2) O vybraných lidech něco sám vím a bylo by to pro mě tedy jednodušší na přípravu rozhovoru. Narozdíl od nějakého člověka, kterého vůbec neznám.

   S těmi možnostmi máš samozřejmě pravdu. Ještě zvážím :) Jestli bys měl nějaký tip, určitě uvítám.

   btw, přes jakej html kód děláš ten odkaz na svůj blog? "a href"?

   Vymazat
  2. Jj, normální a href kód :) Tip zatím nemám, ale kdybych měl, určitě napíšu :)

   Zprávař

   Vymazat
 3. Súhlasím s Janem. Veľa blogerov by sa trhalo o takú šancu :) Skús to s nimi.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Díky za tip, chlape. Udělám si menší průzkum a uvidím.

   Jinak se těším, co zajímavého mi přistane přes newslettery. Ta třináctka byla solidní :)

   Vymazat

Copyright © Lamič 2015-2016. Všechna práva a články mají domácí vězení a bez svolení nesmí z domu. Používá technologii služby Blogger.