Recent Posts

Jak dostat od holky kontakt do dvou minut


Aneb nejjednodušší prostředky často bývají ty nejefektivnější. Jak?


Jak to proběhlo


 Dnes jsem potkal holku ze seznamky. To bylo ok. A vedle ní její dvojče. To už rozhodně NEBYLO ok, protože jsem nevěděl, která je která :-D 
- Lamic @lamicblog, Twitter 8. leden 2016

Zmíněnou slečnu jsem včera potkal znovu. A co čert (a Lamič) nechtěl? Její dvojče (sestra) tam byla také! Tentokrát v obchodním centru.

Výhodu znalosti ze seznamky mazal fakt, že před řadou měsíců přerušila kontakt. Považoval jsem to za uzavřenou záležitost. Ale měl jsem nějakou hravou náladu a tak jsem si řekl, že se s ní zkusím naživo seznámit.

Pomalým a uvolněným krokem jsem přišel k nim. Bavili se spolu a mě si zatím moc nevšímaly. S přátelským úsměvem jsem je nahlas oslovil.
Já: „Dobrý den, slečny. Rád bych se optal – nejmenuje se jedna z vás náhodou Terka?“
Ona (překvapeně): „Ahoj, Jo, to budu já.“
Já: „Ahoj, já jsem Patrik. Nějaký čas jsme si psali na seznamce, jestli si pamatuješ.“
Ona: „Jéé, tak to se přiznám, že vůbec nevím hele.“
Tady jsem udělal první botu. Při prvotním oslovení se vyplatí klást otevřené otázky, aby se holka snáze rozmluvila. Byl jsem ale nervózní jako prase a tohle mi vypadlo. Negativní odpověď moc nepřekvapila. Koneckonců jsme si psali už před několika měsíci. Dost krátce.

Já: „Aha. Pamatuji si dobře, že studuješ zemědělku, že ano?“
Ona: „Nooo, to ani ne. Já mám obchodku a teď makám jako recepční. Ale na zemědělce fakt ne.“
Smyslem bylo jí dokázat, že nekecám, a opravdu ji znám ze seznamky. Ta odpověď mě malinko vykolejila, ale nedal jsem nic znát. Později mi docvaklo, že jsem si to popletl s jinou slečnou.

Ale hej, kdo se v těch všech seznamkových babách má vyznat? :-D

I přes druhou botu se Terka podle obličeje dobře bavila. A tak jsem si řekl, že tu hru dotáhnu.
Já: „Jejda, tak to jsem si to musel nějak poplést. Hmm,“ zamyšleně jsem se rozhlédl kolem. „Mám teď chvilku čas. Bylo by ode mě hodně smělé vás pozvat na drink?“
Obě vykulily překvapeně oči, což byl přesně můj záměr. Překvapit, šokovat.
Její sestra: „Když my teď nemáme moc času.“
Jenže já se nechtěl nechat odradit a tak jsem pokračoval:
„Aha. Hmm… a směl bych si tedy alespoň vzít kontakt? Třeba email?“
Vždy se při prvotním setkání ptám na email. Mobilní číslo je pro řadu lidí hodně osobní věc a u emailu je pohodlnější ukončit komunikaci, když to není k tomu.

Email mi Terka s úsměvem dala. Celé to trvalo tak maximálně dvě minuty :)


Tohle má být ukázkový příklad balení? 


Ne. Bylo tam spoustu chyb a přehmatů. Ale o dokonalost jsem ani neusiloval. Šlo primárně o jedno - nebát se udělat první krok.

Nejdůležitější roli podle mě hraje i to JAK věci říkáte, méně to CO říkáte. Já se po celou dobu tvářil hodně hravě, ne moc upjatě. Mluvil jsem nahlas, sebevědomě, tvářil se přátelsky a udržoval oční kontakt. A stačily mi úplně primitivní slova, žádné naučené frázičky.

Třeba mi na můj email Terka už nikdy neodpoví. Třeba ho ani nepřečte. Třeba z toho nic nebude. Ano, to vše se může stát a ta šance není malá. Na druhou stranu - jak bych to zjistil, kdybych ji nikdy na živo neoslovil?

Podobné články


Zdroj obrázku: http://alpha-men.net/guide-how-to-pick-up-women
Jak dostat od holky kontakt do dvou minut Jak dostat od holky kontakt do dvou minut Reviewed by Lamič on 16:53:00 Rating: 5

22 komentářů :

 1. Zasloužíš si body za to, že jsi přišel k holce, když nebyla sama, ale bavila se s nějakou další holkou/kamarádkou/dvojčetem.
  Ten points to... (doplň svojí kolej)!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. ...zero? :)) Já se přiznám, že tohle bylo první úspěšné oslovení po x měsících a nerad to beru takhle... sportovně :-D

   Díky :)

   Vymazat
  2. Zero kolej neexistuje :D Měl sis vybrat Gryfindoor, Ravenclaw, Hufflepuff nebo Slytherin :D

   Vymazat
  3. Tak tohle mi nedocvaklo :-D

   Na mě by museli udělat speciální kolej :-p

   Vymazat
  4. Pozor, speciální pátá kolej je určena pro Mary Sue. Tam bys rozhodně nechtěl patřit.

   Vymazat
  5. Pozor, speciální pátá kolej je určena pro Mary Sue. Tam bys rozhodně nechtěl patřit.

   Vymazat
 2. Taky oceňuji, že jsi šel za slečnou, která byla s jinou holkou. To fakt obdivuju, často se to nevidí. A co dodat k tomu balení? Jsi Patrik, takže to nepotřebuje komentář! :p (Ale neodpustím si poznámku, že za chvilku nebudeš „lamič", ale stane se z tebe „lamač" dívčích srdcí :D)

  Blogerka Klárka

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Někdy je lepší nad tím moc nepřemýšlet a nechat to na improvizaci :)

   Já pořád rozlišuji seznámení a balení. To první jsem částečně udělal, to druhé možná přijde, pokud to bude k tomu. Popravdě to ale moc nadějně nevidím, protože slečna zatím neodepisuje. Ale tak s tím zvládnu žít :)

   K lamačovi je to ještě hodně daleko a ani nevím, jestli na to mám ty správné buňky. Jsem jen obyčejnej kluk, co se rád seznamuje :)

   Vymazat
 3. Na seznamování opravdu nic není =D Hele, třeba zrovna teď sedím v knihovně a doteď jsem si povídal s jednou slečnou, co seděla vedle... Hrála si s iPadem, který ji evidentně blbnul. Za folii zrovna zastrkávala kus papíru, a tak jsem se optal, zda se to snaží jako opravit a ejhle... Nebo před nějakou dobou. Stačí se nebát, být svůj, brát lidi jako lidi sobě rovné... Pravda je, že mi jde o to si popovídat, pobavit druhé, obohatit se tím, co druhý ví a umí... Kdyby šlo o to, sbalit holku tam někde, tak jsem nesvůj a utíkám jak gazela před tygrem xD

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A omlouvám se za případnou nesrozumitelnost textu =D

   Vymazat
  2. Úplně přesně jsi vystihl to, jak k tomu přistupuji já. Mně nedělá teď tak velký problém se jen tak s někým seznámit. Přistupuji k tomu ale tak, že si chci jen popovídat, seznámit se.

   Kdybych se automaticky fixoval k tomu, že chci tu neznámou holku hned sbalit, tak mě to hrozně svazuje. :))

   Vymazat
 4. Jó, dvojičky, u těch člověk nikdy neví, hlavně když jsou spolu :D Ale nakonec js iz toh vyšel dobře - ušetřil jsi a kontakt máš :D Už se ozvala? :D

  OdpovědětVymazat
 5. Jako kdyby to byly úplně cizí holky, tak bych do toho jen tak nešel. Ale takhle se alespoň trochu dalo od něčeho odpíchnout :)

  Nn, neodepsala zpět. Beru to tak, že si to rozmyslela a prostě nemá zájem. Co se dá dělat :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jenom jestli neházíš předčasně šavli do potoka, nebo jak se to řiká :D Já bych jí zkusil ještě alespoň jednou napsat, tak za týden a pak teprve bych to vzdal :)

   Vymazat
  2. Když napíše, napíše. Když ne, přijde mi zbytečné psát znovu, když tu zprávu na mailu už má. Ale tak uvidím :)

   Vymazat
 6. Dobrý nadpis článku... musela som ho dočítať (: a takisto oceňujem, že si za ňou šiel. Väčšina (teda tých, čo poznám) sa bojí dievčat v skupine :D

  Daniela

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Díky. S nadpisy si snažím vyhrát, když to jde :)

   Já se ani nedivím, taky bych asi nešel do nějaké větší skupiny. To je hodně daleko mimo moje sebevědomí :)) Navíc podle mě se člověk jinak chová sám a jinak v kolektivu známých. Tady byla výhoda, že jsem tu holku pasivně znal a byly jen dvě :)

   Vymazat
 7. Druhý komentár, aleluja! :D
  Ok si ďalší z tých blogerov, ktorých čítam a až po čase si uvedomím, že nemám zalajknutý odber, asi to bude tými FB skupinami, že na všetko klikám odtiaľ. Dobre bla bla odbočujem od témy a je pol 2 ráno. :D
  Súhlasím s tým, že veľmi záleží na podaní prejavu. Na základke čokoľvek som povedala, nebolo zobraté takmer nikdy vtipne, lebo som príliš riešila to, čo hovorím. Posledných pár rokov som začala využívať to, čo sa mi osvedčilo - že na ľudí veľmi pôsobí mimika. Prekvapuje ma, že keď sa snažím pôsobiť, že viem o čom hovorím aj keď kecám o koze a o voze, tak je to aj prijímané s väčším rešpektom.
  Som si tak maturovala zo slovenčiny. Neznášala som literatúru, dokonalo som mala naučenú asi 1 tému z 30. Vytiahla som si niečo úplne náhodné a zmaturovala som na dvojku, stále mi je z toho na smiech. :D
  Inak súhlasím s komentárom od onepatas-a, je iné baliť a je iné si s niekým náhodne pokecať. A tak mi napadlo, čo tak vždycky praktikovať len ten druhý prípad? Prečo baliť? Keď sa cítime prirodzene práve len pri takom pokeci, je fajn sa podľa mňa držať práve toho. Na balení aj tak väčšinou vidno, že je to trošku umelé a potom to možno zneistí aj tú holku, že nevie čo z konopí a tak sa radšej stiahne, neviem. :D
  Mňa napríklad vždy baví sa baviť o úplných sprostostiach a ľutujem, že ma zatiaľ nikto nezastavil s nejakou úplne debilnou hláškou v štýle "prečo je obloha modrá". Alebo aspoň "kam cestuješ" alebo čo, a hneď by sa to dalo rozvinúť na niečo vtipné. Taký človek by mal odo mňa kontakt istý. :D Toto ma baví na jednom našom slovenskom festivale, kde proste cudzí cudziemu povie, že má pekné tričko alebo že tá fronta na pivo je fakt na zabitie, a tak. Chcela by som, aby to tak fungovalo všade. :D Najlepšie je, keď niečo zadrem ja prvá a vystihnem nejakého vážneho človiečika, ktorý nasadí "poker face" a žije si ďalej svoje. :D :D
  Nuž dobre, končím na teraz s komentovaním, nech nemám pocit, že píšem román. :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ty mi tedy s těmi romány dáváš zabrat :-p

   Ta mimika a celkově styl dělá kurevsky moc. To je jak, když dva lidi řeknou stejnej vtip a zatímco u jednoho se řežeš smíchy, u druhého se jen tak pousměješ, aby se dotyčný neurazil :))

   S tou maturitou mi připomínáš mě u testu z latiny. Já přiběhl, na poslední chvíli jsem se učil jeden text a zatímco ostatní vylítli, protože se učili jinou věc, já měl kliku, že ten text zrovna dal a jako jeden z mála test udělal :-D

   Docela jsi mě s tou reakcí inspirovala v dalším oslovování. Snad se zadaří. Nějaké menší zážitky v rámci holek sdílím i na Facebooku a Twitteru, takže jestli můžeš mikroblogování, klidně se tam mrkni :)

   Vymazat
  2. Nuž čo. Romány sú na čítanie. :D

   S tým vtipom si to opísal presne. Závidím, že vieš konkrétne pomenovať vec v 3 riadkoch a nie na pol knihy. :D

   Takže si si vytiahol otázku, ktorá ti sadla? To je super. Pobavilo, že si to napísal jeden z mála. :D

   To sa teším, že si sa inšpiroval. Len snáď vystihneš podobnú povahu; poznám dievčatá, ktorým by sa to zdalo možno už moc divné. :D Ale v meste bude snáď lepšia šanca. :)
   Mňa naposledy v lete pobavilo "pozor, tečie ti z taniera", ale to bola skôr záchrana života. :D

   Na FB sa rada pozriem, a Twitter už asi sledujem, neviem, chodím tam asi raz za mesiac podeliť sa o svoje zážitky s jedlom a hmyzom. :D
   - Update - ok, nesledovala som. Až teraz. :D

   Vymazat
 8. Podle mě trapas. Myslím, že slečna ti dala mail, protože byla v rozpacích a nevěděla, co by. Samozřejmě vždy to stojí za pokus a bod za to, žes to zkusil, ale... Něco podobného se mi stalo. Naštěstí jsem ale byla bez společnosti, takže na mě nikdo nevybalil, že jsem vysela na seznamce před mou společností a nemusela jsem se tak za dotyčného muže stydět. Další, co slečně asi okamžitě muselo docvaknout, že oslovuješ kde koho, když si nepamatuješ na jisto, co studuje, a když si nejsi jistý, tak se neptej. Žádná nechce být jedna z mnoha, i když zároveň není žádná tak blbá, aby si nespočítala, že oslovuješ i jiné. Jde o společenskou hru.

  Suma: dala bych ti mail, co obvykle nepoužívám, abych z té trapné situace rychle vybruslila, ale pak bych se stejně odmlčela.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tvůj úhel pohledu chápu a byl by ospravedlnitelný. Díky za názor. Sám zmiňuji, že to nebylo úplně dokonalý :)

   Nicméně to splnilo účel, protože si se slečnou teď dopisujeme i přes Facebook, o který mě sama požádala. Tak uvidíme, co z toho bude :)

   Vymazat

Copyright © Lamič 2015-2016. Všechna práva a články mají domácí vězení a bez svolení nesmí z domu. Používá technologii služby Blogger.