Recent Posts

Prokletí, proč jsem pořád single
Jsem posera. To se snad ani jinak říci nedá. S dvoudenním odstupem zjišťuji, že se mi opět vrací moje staré známé prokletí. Strach. Strach z přímé konfrontace, strach z většího projevení citů a já ani nevím z čeho ještě. Průšvih je, že kvůli tomu asi opět ztratím šanci u další holky.


Koho ze seznamu vyškrtnout a koho ne

Než se dostanu k jádru věci, bylo by fajn v tom udělat trošku pořádek. V článcích Vztahový rozcestník a Přiznání jak Lamič řádí s amatérkami na amatérech jsem se okrajově zmínil o několika jménech, u kterých jsem zkoušel štěstí. A popravdě? Už mě to handrkování s nimi moc nebaví. Začnu chronologicky podle toho, jak jsem to vypisoval.


 • Slečna M – Vyloučeno. Viz článek Úvaha nad růží.
 • Slečna K – Dal jsem jí vale. Projevovala moc nezájem* a já si nechtěl nechat srát na hlavu.
 • Fantazačka – Držím s ní dodnes kontakt. Ale moc nadějně to nevidím. Ona sama nejeví jakoukoliv iniciativu a vidí mě jen jako dobrého kamaráda.
 • Mamina – Tady jsem podělal načasování. Kvůli zkouškám jsem to vůbec neřešil a šance, kdy by mě pozvala k sobě, byla promarněná.
 • Paní C – Přestala se přihlašovat. Patrně si našla už jiného.
 • Slečna L – Jsme pasivně v kontaktu. Občas prohodíme pár zpráv, ale to je tak vše.
 • Slečka K nakousnutí – Podobné, jako předchozí případ. S tím, že se moje galerka jejích odhalených fotek opět trochu rozrostla. Z četnosti zpráv  ale soudím, že jí to už přestává bavit.
* Pro ty z vás, kteří by tápali nad tím, jak takové znaky vypadají, doporučuji výborný Zprávařův článek Znaky nezájmu. Je to hodně blízké mému pohledu na věc.


Zasvěcení do pozadí

Řeč je tentokrát o slečně, o které jsem psal v rámci toho, co je či není ospravedlnitelné pro vznik vztahu. Pro zjednodušení ji nazvu třeba Míša.

Předvčerejškem bylo opět posezení. Aneb výhoda nás, kteří máme volno v rámci splněného zkouškového. Míša se tam opět objevila se svým bývalým. Ok, dejme tomu. Všiml jsem si ale zajímavé věci. Ten kluk si vždycky sednul tak, aby vždy byl mezi mnou a jí. Opakovaně. Jestli šlo o náhodu, nebo jeho záměr nevím.

Přiznám se, že jsem se v předchozích dnech snažil dát Míše mírně najevo svůj zájem. Častěji jsem se s ní začal různě pošťuchovat, přibylo zpráv na Facebooku. Dokonce jsem se jednou i odhodlal k tomu se jí naživo optat, zda by měla zájem se ve dvou někdy sejít. Na což přišla kladná odpověď. Tam jsem ale udělal chybu, že jsem z ní nevymámil nejbližší termín možné schůzky. 

Teoreticky si říkám, jestli se o tom Míša svému bývalému v rámci konverzace nezmínila a ten nezačal cítit podezření. Můj plán na překvapivý Blitzkrieg tedy patrně selhal.

Jádro problému

Vraťme se ale k čtvrtku. Čtvrtku, který jsem solidně zlamil. Nebyla chyba v tom, co jsem udělal, ale co jsem neudělal.

Předně, nechal jsem se přítomností Míši bývalého rozhodit. Najednou jsem se s ní bál nějak víc konverzovat, vtipkovat. Raději jsem se bavil s jinými, aby moje záměry nebyly moc nápadný. Když se šla hrát nějaká hra a byla možnost hrát s ní, nechal jsem se předběhnout jejím bývalým, případně jinými.

A největší blbost byla, když došlo na zavíračku. Ruplo mi v bedně a odešel jsem předčasně domů. Ani nevím proč. Jedinou příležitost, kdy byla šance být s Míšou chvíli sám (při doprovodu domů) jsem totálně zazdil a nechal jsem jí tam. S tím, že jsem tu možnost předal na stříbrném podnose  jejímu bývalému. To jsem ale kripl!

Upřímně moc nevím, jak na to dál. Jestli vůbec bude ještě šance.
Prokletí, proč jsem pořád single Prokletí, proč jsem pořád single Reviewed by Lamič on 15:34:00 Rating: 5

21 komentářů :

 1. Skoro jako bych četl svůj deníček :D Taky jsem borec na to, to v nejlepší chvíli prosrat :D Palec hore a dávám odběr ;)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Za odběr moc dík. Ovšem co si budeme nalhávat, raději bych tu psal jinak znějící články, kdyby na to přišlo. :-)) Snad se ještě poštěstí.

   Jinak moc pěknej blog :)


   Vymazat
 2. Zasvěcení do pozadí - to je mi ale pěkný titulek:)) Mně to trochu připomíná příběh mého bratra. Respektive jeho kamaráda. Je to smolař. Tedy co se týče žen. Je to slušný kluk, takže ho žádná nechce. Ale jeho čas přijde nejspíš až kolem té třicítky.. až ve chvíli, kdy jeho vrstevnice budou hledat zázemí. Taky mi přijde, že je dobré někdy se snažit méně než více. Chápu, že stejně asi trochu nadsazuješ. Navíc jestli tě chce, tak ji naopak tvoje "nevšímavost" dostala. Zní to jako z Bravo Girl:)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No ono když na to přijde, tak umím být taky pěkně zlobivej. :-p To už mám vyzkoušeno z předchozího vztahu. Jen je průšvih, že jak je na obzoru konkurence, zaseknu se a neumím se pořádně projevit.

   Ale děkuji ti za přívětivá slova. Do třicítky mám ještě času dost :-D Jinak pěkný design copywriterů. To jde o nějakou šablonu, nebo jde o něco dělané na míru? Podobný styl stránky mám hrozně rád :)

   Vymazat
 3. Já do toho tvého "pozadí" :-D upřímně moc nevidím :-D, Protože jsem zatím nečetla všechny předešlé články, ale z toho, co píšes, mi přijde, že to v sobě až moc rozebíráš. Aneb jak udělat z komára velblouda. Což je ale pro blog výhra - skvěle se to čte. :) Tak se drž příště raději hesla "take it easy" a neřeš, co bylo nebo bude. A ona ti nakonec nějaká spadne do klína. Hodně štěstí ;)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Teď jsi uhodila hřebíček na hlavičku a v jedné větě jsi přesně definovala to, na co já potřeboval jeden článek.

   "Moc to řeším". To je fakt můj kámen úrazu. :) S tím, abych se občas choval spontánně, mám fakt velké problémy a někdy to je víc ke škodě, než užitku.

   Vymazat
 4. Vždycky je nějaká šance! Jen ji najít nebo si ni počkat. Nicméně jsem si jist, že jakkoliv se snažíš, všechno dobře dopadne a ty najdeš suprovou holku. Chce to jen čas...

  A mezi námi. Já jsem taky trochu kripl. I přes svou postavu mám potencionální holku, ale já jako nezkušený idiot ji mám jako dobrou kamarádku, ačkoliv ona by chtěla být něco víc. Je to mezi námi komplikovaný. Znám ji mnoho let.

  Lamiči, hlavní je, abys to nevzdával.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Páni, tebe bych, Marku, netipoval na někoho, kdo si dělá kamarádky s výhodami :-p

   Díky moc za přívětivá slova. V tomhle je dobrý, že se do ještě nedostalo do té fáze, kdy to vypadá fakt hodně slibně a nakonec se to zmrví. To by bolelo víc. Ještě uvidíme, jak to bude probíhat :)

   Vymazat
 5. Hehe... Lamič lamí, kdo by to řekl =D Nic si z toho nedělej, brácho, také lamím co můžu... Tolik šancí, několikrát očividných, stačilo se jen trochu více angažovat... No což, znovu a lépe! =P

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Seš minimálně kreslířskej umělec a to je hodně velká výhoda. Dovedu i představit zajímavé věci, co s takovým talentem u ženských dělat :)) Souhlas, příště líp :)

   Vymazat
 6. Pokud jí za to stojíš, tak ten tvůj jeden přešlap tolerovat zvládne. Pokud ne... tak můžeš investovat energii jinde ;-)

  A k sezení mezi tebou a jí? Jsme to ale banda ješitných lidí. A když ne já, tak ani ty ne.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak on to ani nebyl vyloženě přešlap, který by mi musela odpouštět. Osobně si ani nemyslím, že by to nějak registrovala. Spíš jde o mě a moje vědomí, že vím, co bych příště měl dělat líp.

   Jít hrát taneček s někým jiným jde vždy. Jde jen o to vycítit ten moment, kdy má smysl ještě dál hrát a kdy už ne. Uvidím no.

   Vymazat
 7. Já osobně si myslím, že pokud jsi bez černého svědomí odešel, není to ta pravá. Pokud ttě to nemrzelo, byla by chvilkovou záležitostí. Až se opravdu zamiluješ poznáš to. A ten seznam? Pěkně jsi to probral, ale bez toho by to nešlo :)

  www.fitnessazdravi.blogspot.cz

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Když já to černé svědomí právě cestou domů měl :) Nicméně u mě je to trošku složitější, že mi trvá, než se fakt echt zaláskuji. Jestli je to z obav selhání, ze strachu pak působit zranitelně.. nevím, nedovedu to přesně formulovat :))

   No, on ten seznam není tak úplně kompletní. Když jsem s oslovováním aktivněji začínal a začalo se dařit, tak jsem si ty jména a detaily už musel psát. Občas se mi totiž stalo, že jsem ty jména začal zapomínat. A to nechceš zažít, když tě holka pozdraví u oběda a ty musíš z hlavy vymámit, o koho šlo :-D

   Teď už to naštěstí není tak horký, takže to nemusím řešit. Daní je, že začínám trošku reznout a už to nejde tak spontánně, jako dříve.

   Vymazat
 8. Takový seznamy a pořadníky sestavují lidé s nedokončeným citovým vývojem

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak to rád čtu, protože to znamená, že mám ještě prostor pro vývin :)

   Vymazat
  2. Vydrž, třeba se vyvineš v něco s křídly! :D :D

   Vymazat
  3. Už by chtělo. Zatím jsem jen taková nenasytná housenka :-D

   Vymazat
 9. Prostě máš strach. Je jasný, že se na ní její bejvalej lepí, protože jestli se mu líbí, tak to chlapa stejně neodradí, kort když už spolu to... víš co... chodili... No ale jinak bych neházel flintu do popelnice, pořád jsi na tom časově líp než já a máš kolem sebe spooooustu příležitostek :) A navíc myslím, že to moc řešíš - prožíváš. Já to taky řešil a psal o tom a brečel do polštáře a řezal si žíly... (no tak daleko to naštěstí nezašlo) :D ale prostě výsledek je jenom ten, že jsem to řešil a nic víc. Ale chce to zkoušet, to je asi jediná možnost. A asi se nevě ovat příliš jenom jednomu objektu (což ty vlastně děláš), ale zase to bereš moc vážně si myslím. Tak jsem zvědavej na příště :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jsem v tomhle bázlivější, to je fakt. Ono to možná zní moc emotivně, protože jsem to psal „first feel“, ale takhle s odstupem to neberu až tak moc tragicky. Ve finále i kdyby se dali zas dohromady, tak se toho tolik nestane. Pouze mě štve, že dělám školácký chyby a chci se z toho poučit. Navíc nechci na blogu působit dojmem, že všechno dělám nejlíp. :)

   Ohledně toho, že se zaměřuji na jeden cíl – já nejsem úplně tip, který by to dokázal plnohodnotně vést na přehnaně moc frontách. Teď mám tak nějak rozdělané dvě a to zatím tak nějak stačí :)

   P.S: Řezat žíly si nemusím. Mně stačí řezat do klávesnice a jsem spokojenej :-p

   Vymazat
 10. Ahojky, to co tady výše popisuješ zažívám v poslední době pořád a to se všemi chlapy. Bohužel je to tou dobou...ještě před deseti lety se dupalo o sto-šest, ale teď se o tom všude jen mluví, každý to řeší, ale v konečném důsledku skutek utek...
  Bohužel už tak nějak vím čím to je...nyní do svého vlastnictví převzali frigiditu muži. Už to není tak jako dřív, nevyužívá se bezprostřednost a do her se zapojuje mozek a ten tomu jen škodí...chlapi pořád jen přemýšlí a rozebírají a k činům se nemají.
  Díky této situaci jsem na tom opravdu blbě...já, krásná, chytrá, vtipná a inteligentní nymfomanka jsem se odhodlala k tomu, že mám na každý den v týdnu jednoho chlapa. A víte co? Ono to stejně nestačí....ne kvůli mé posedlosti sexem, ale jen a opět kvůli přemýšlení...třeba takový čtvrtek nedávno pronesl své obavy z toho, že se do něj určitě zamiluji a že takovéto pravidelné schůzky jsou náznakem toho, že to může začít vypadat jako vážný vztah...Musela jsem ho minimálně půl hodiny přesvědčovat o tom, že k němu nic necítím a následné půl hodiny přemlouvání k tomu abych mohla uspokojit já jeho!...Je to děs..obávám se, že se to bude jen zhoršovat a na nějaký romantický vztah už nikdy nebude prostor. S větou: "já tě taky moc miluji" jsem se už nadobro rozloučila...Eliška

  OdpovědětVymazat

Copyright © Lamič 2015-2016. Všechna práva a články mají domácí vězení a bez svolení nesmí z domu. Používá technologii služby Blogger.