Recent Posts

Co je a co není za morální hranou pro získání ženský?O sepsání tohoto článku jsem uvažoval hodně dlouho. Jde o hodně aktuální věc posledních několika dnů. Alespoň pro mě. Řeč bude o tom, co je či už není svinstvo, když chci získat holku. Z mého úhlu pohledu.


Největší sviňárna, kterou může kluk udělat pro zisk vztahu?

Přebrat holku dobrému kamarádovi. Záměrně zmiňuji dobrému. To je můj soukromej názor. Proč?

Je to krátkozraké. Zatímco přátelství má většínou hodně dlouhé trvání, přijít o holku za krátkou dobu je hrozně snadné. Stačí maličkost. A pak nemáte ani jedno.

Jakmile to jednou uděláte, už z toho není cesty zpět. Bude to bolet. Jak na srdci, tak na ksichtě po jedné dobře mířené ráně. Nemluvě o tom, že to VY budete za škodnou. Za toho zmetka, co zkazil někomu vztah.

Omluvitelné by to bylo leda v případě, pokud by se expřítel choval ke své drahé polovičce hnusně. Bil jí a podobně. Přesto to NE každý pochopí a nemusíte ztratit jen jednoho dobrého kamaráda. Může jich být i více.

Sám jsem zažil podobné dilema. Hodně jsem se zajímal o jednu holčinu. Párkrát jsme si i vyšli, ale nikdy to nepřesáhlo mez přátelství. Problém byl v tom, že jsem ji seznámil s mým dobrým kamarádem. Z jejich vzájemného chování a očních kontaktů jsem vycítil, že to tam začalo jiskřit. A mě si nevšímala. To zabolí chlapské ego. Opravdu.

Měl jsem na vybranou. Riskovat kvůli potencionálnímu vztahu několikaleté dobré přátelství s kamarádem, kterého jsem znal od malička. Nebo skousnout chlapské ego, podívat se na to realisticky a tu holku prostě nechat být. Rozhodl jsem se pro druhou možnost.

Chyba?

Slabošské? Pro někoho možná. Když se ale ohlédnu kolem sebe, nevidím to zle. Zmíněný kamarád je šťastný ve fungujícím vztahu. A já vím, že kdykoliv bych potřeboval, bude vždy stát za mnou. Jeho současná přítelkyně se vybarvila do skutečných barev. A já nyní mohu čistě racionálně říci, že s takovou holkou si vztah nedovedu představit. Je milá, hodná, ale jsme rozdílní. Za sebe to hodnotím jako jedno z nejlepších životních rozhodnutí :)

To je ale minulost. Nyní tu máme jiné dilema.

Převzetí v krizi

Ve zkratce - znám se s jedním párečkem. Dnes již bývalým. Nedávno se rozešli. Z dívčiny strany nebyla spokojenost se vztahem. Zatímco ona je asi o rok starší než já, kluk je známý a můj vrstevník. Kamarád není to správné slovo. Bavíme se spolu, ale nejde o někoho, koho bych musel zvát na každou akci.

Vtip je v tom, že si s touto slečnou velmi rozumím. Líbí se mi. Máme toho dost společného. Podobné názory, podobný smysl pro humor. A hodně si pohrávám s myšlenkou se s ní sblížit. Na rozdíl od mých online zážitků s amatérkami bych se zde nebránil vážnějšímu vztahu.

Problém je v zásadě trojí. Zaprvé, její bývalý se drží pořád v blízkosti oné slečny. Prý jde jenom o kamarádství. Blbost. Kluk, se kterým se holka rozejde, podle mě nebude mít potřebu pro ní pozdě večer jezdit. Ne, pokud na ni chce zapomenout.

Zadruhé zvažuji, jak moc je morálně ospravedlnitelné, abych tímto krokem navždy vrazil mezi ty dva klín. V momentě, kdy jsou oba součástí naší party a je hodně vysoká šance, že by se k sobě opět vrátili.

A naposled je zde faktor převoznictví. Holka se po čerstvém rozchodu může cítit opuštěně a hledat to, co jí chybí. To mohu poskytnout já, což je výhoda. Problémek je v tom, že si tím může jen nevědomky zalepit rány a pak si třeba uvědomí, že jí nešlo o vztah, ale pouze o překlenutí rozchodové doby. A mě jen využije.

Závěr

Pokud bych se rozhodl rozehrát opravdu naplno tu hru a přestal s oťukáváním, které dělám doteď, vím naprosto přesně, co musím udělat. Jednat. Ne pomlouvat bývalého. To nic neudělá. Pouze být té holce nablízku, dát jí pocit, že se mnou může zažít něco, co s bývalým ne. Škádlit, flirtovat. A zařídit, aby se odmilovala docela.

Musím být ale rychlý. Dokud o tom bývalý nic neví. Jakmile už bude ruka v rukávě, tak už nikdo nic nesvede a mělo by to jít. Ale půjdu do toho? :)

Zdroj obrázku:  http://rapidlikes.com/wp-content/uploads/2013/01/love_quotes_wallpapers_large.jpg
Co je a co není za morální hranou pro získání ženský? Co je a co není za morální hranou pro získání ženský? Reviewed by Lamič on 14:55:00 Rating: 5

16 komentářů :

 1. Také jsem měl v jednu dobu dilema. Dobrému kamošovi se líbila holka a šel do ní, jenže já se prý líbil jí... Nesl to blbě a já byl na vážkách - jít do ní, či ji nechat být (a že to byla kočka!)... Nechal jsem ji být. I když by to možná mě a kamoša nerozházelo, stejně se mi nechtělo to riskovat... A jsem rád, že jsem činil, jak jsem činil =)

  OdpovědětVymazat
 2. Hej jo! Je blbý přebírat holku blízkýmo kamarádovi, ale pokud je to takhle a líbí se Ti a máš pocit, že by to mohlo bejt obousměrný, tak proč ne? Moc to hrotíš :D
  http://poskoleaztracena.blogspot.cz/

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tam jde o to, že za a) On není zas tak blízký kamarád a za b)Na oficiálno se rozešli, takže technicky vzato je volná a nemá proč si ji nárokovat. Blízkému kamarádovi v situaci, kdy jsou s tou partnerkou spolu, bych to nikdy neudělal. To se prostě nedělá z důvodů, které jsem popsal výše. :)

   Vymazat
 3. Nikdy, nikdy bych se nedotkla kluka, kterýho má nebo jen měla moje kámoška. Stalo se mi to a bylo to tak odporný, že to neumím ani popsat. S kámoškou jsme se totálně rozhádaly a už se nejspíš nikdy nedostaneme dál, než za slušný pozdrav, když se někde potkáme. Přátelství má pro mě větší hodnotu než láska, ať už si o tom myslí kdo chce co chce. Nicméně ta druhá možnost, kdy on není BLÍZKÝ kamarád a jsou oficiálně od sebe - tam nevidím důvod, proč by ses se slečnou nemohl sblížit, jestli máš nějaké zkušenostI, po chvíli poznáš, jestli potřebuje jen převozníka nebo už se odmilovala.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak nějak s tebou sdílím tvůj pohled na věc. Jsem rád, že nejsem jedinej, kdo to tak bere :)

   Díky za vyjádření. Sám uvidím, jak se k tomu postavím. A vy budete u toho skrze články.

   Vymazat
  2. asi záleží, jak velká to je kamarádka. Pokud se s někým rozešla, asi k tomu měla důvod, a není důvod, proč ho nepřenechat někomu dalšímu. Já třeba dvakrát chodila se stejným klukem jako moje sestra. Sice mě to štvalo, a podezřívala jsem je, že furt milují ji, ale mezi mnou a sestrou se tím nic nezměnilo. Máme hodně blízký vztah. Často se i líbíme stejným klukům.

   Vymazat
  3. Tak na tohle bych třeba já vůbec neměl :-D

   Vymazat
  4. proč? Když někdo tvůj blízký s někým chodí, tak ho vlastně znáš skoro líp, než ten s kým chodí, protože nemáš růžový brýle. Takže pokud se rozejdou, víš, do čeho jdeš.

   Vymazat
  5. To je otázka morální flexibility :)

   Vymazat
 4. Ono, jak ted nad tim tak premyslim, je jedno, jestli ji ziskas, nebo budes dal single. Pokud to zlamíš a budes dal single, nic se pro tebe v podstate nezmeni. Budes dal hledat na amaterkach a jinde, dal psat blog... V podstate to vypada, ze nic neztratis, maximalne ziskas dalsi zkusenosti :) Ale naopak, kdyz uspejes, bude konec lamice? Jak to pak bude dal? Obe varianty jsou zajimave, nechci psat, ze jedna je lepsi, nebo horsi. Obe moznosti jsou jine a tu, kterou si zvolis a jak k tomu budes pristupovat, je stejne jen na tobe. Jsem zvedav, jak to dopadne :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tam jde spíš o to, že když to s ní zlamím, budu to mít pořád před očima. S tou holčinou jsem v dost častém kontaktu a není to jako balit někoho cizího. Když něco zvořeš s náhodným objevem, tak prostě přerušíš kontakt a nic se neděje.

   Ale to jen můj mozek dává výmluvy, proč do toho nejít :-p

   Jako konec Lamiče určitě nebude. Když už nic jiného, doménu mám zaplacenou na dost dlouho dopředu :-D Na světě je kurevsky moc věcí, které se dají lamit a ženský jsou jen jedna z nich. A nějak jsem se v tom blogování našel.

   Jinak příští článek bude trochu speciální, protože bude padesátý. Takže bude asi trocha bilancování. Když se k tomu dokopu.

   Vymazat
  2. No, pokud se s ní vídáš, tak to je hodně napováženou... Je super, že o tom píšeš (teď to neber hanlivě), ale opravdu se to fajn čte, tak jsme měl strach, aby to neskončilo :) A na ten speciální článek jsem moz zvědav :)

   Vymazat
  3. Díky. Ani nevíš, jak mě tenhle komentář potěšil :) Snad se speciálním článkem trefím do vkusu. Mám takové tušení, že pár lidem na blogerských skupinách se to moc líbit nebude. Ale tak troška provokace nikdy neuškodí :-D

   Vymazat
 5. Podľa mňa jediné čo môže spraviť muž, aby získal dievča je správať sa k nej po určitej dobe ako k princeznej. Ak by sa tak začal správať na začiatku, alebo by na ňu zatlačil, tak skončil. Zúfalci, ktorý sa chcú hneď stretnúť? Nie dik. Ak sa k nej časom ale bude správať ako k princeznej, bude sa o ňu a o jej city, pocity, deň a pod. Zaujímať a nebude na ňu tlačiť, s najväčšou pravdepodobnosťou sa zamiluje, alebo bude aspoň v rozpakoch. :) .... Nakoľko to nerobí ale takmer nik, väčšina žien nečaká na "princa" a povie si keď má byť debil, nech je aspoň pekný. Žiaľ, takáto je dnešná doba,... A samozrejme nemôžme zabúdať na baby, ktoré milosť budú zneužívať a od takej ruky preč :)

  Www.co-je-dobre-to-musim-mat.blogspot.sk

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To je zajímavý názor, díky za něj :) Podle mě je hodně důležité rozeznat ten rozdíl, kdy se kluk chová galantně a kdy se chová jako hodnej trouba. Ne vždy to je jednoduché odlišit.

   Vymazat

Copyright © Lamič 2015-2016. Všechna práva a články mají domácí vězení a bez svolení nesmí z domu. Používá technologii služby Blogger.