Recent Posts

7 tipů a triků, jak získat followery na TwitteruNedávno jsem v jedné blogerské skupině na Facebooku rozproudil zajímavou diskuzi, která se zabývala sociální sítí Twitter. Zjistil jsem, že spousta lidí tápe v tom, jak ho správně využívat. Na popud reakcí jsem se rozhodl sepsat speciální článek na téma, jak se stát lákadlem na twitter followery. Z pohledu uživatele, který ho využívá pro zviditelnění blogu.


Co to je Twitter

Jedná se o sociální síť, kde spolu s ostatními uživateli sdílíte příspěvky (tzv. tweety) o maximální délce 140 znaků včetně mezer. Více Twitter představí tetička wikipedie.

Chápete základní ovládání a přesto se vám dlouhodobě nedaří získávat fanoušky/followery/sledující? Pak se řiďte následujícími kroky:

7 rad, které z vás udělají Twitter magnet na followery

1) Řekněte si o sledování

Jednoduché, trochu vlezlé, ale funguje to. Metu 30 followerů jsem překonal hlavně díky tomu. Máte kamaráda či skupinu blogerů, kteří vlastní Twitter? Optejte se, zda byste se vzájemně nesledovali. Odkazujte na svůj účet v místech, kde je to vhodné. Přinejhorším budete odmítnuti.

2) Oplácejte sledování

Jakmile se z některého uživatele stane váš follower, oplaťte mu sledování. I kdyby šlo o účty, které vás tématem nezajímají. Alespoň ze začátku. Uživatel, který má více followerů, působí na první pohled lákavěji, než ten s žádným. A oboustranné sledování zvyšuje šanci, že vám follower neuteče. Až budete mít širší základnu followerů, můžete od toho upustit a více vybírat.

A nezapomínejte zprávou poděkovat za to, když se někdo stane vaším followerem. Dokud je to zvládnutelné. Potěší to :)

3) Komentujte

Velice podceňovaná věc. Vhodným a častým komentováním jiných tweetů na sebe upozorníte, vzbudíte zájem. Vaše veřejná konverzace navíc bude viditelná pro oba tábory followerů a snáze tak získáte pozornost. Pište ale k věci, žádný zbytečný spam. To nefunguje.

4) Odkazujte na účty jiných majitelů Twitteru

Pokud má tweet obsahovou spojitost s jiným majitelem Twitteru, nebojte se uvést název jeho účtu (například u mě @lamicblog). Velice to potěší, protože mu tím děláte reklamu a máte větší šanci, že váš příspěvek retweetne (=bude sdílet váš tweet na vlastním účtu). A tím udělá pro změnu reklamu on vám.

5) Tweetujte kvalitní obsah

Zpočátku nikoho moc nezajímá, když napíšete bezvýznamné věci ve stylu „Dnes zase prší.“ (pokud tedy nejste ze Sahary :-p) Pište s nějakou myšlenkou, aby obsah zaujal čtenáře. Můžete informovat, vtipkovat, provokovat, šokovat a podobně. Vhodí se přiložit i tématický obrázek nebo video. Tím svůj tweet uděláte pro oko diváka zajímavější. Odkazujte i na stránky, které jsou obsahově blízké vaším followerům.

Uživatel se nestane vaším followerem, pokud ho obsah vašich tweetů nezaujme. S jedinou výjimkou:

6) Vybudujte si image a té se držte

Není to nezbytné, ale pomáhá to. Čas od času vás totiž někdo může začít sledovat jednoduše proto, že jste mu sympatičtí. K tomu si ale musíme umět vybudovat určitý projev tweetů, který pro vás bude charakteristický a držet si ho. V tomhle já osobně ještě vidím hodně své mezery. Mám ale výhodu ve svém blogu. V médiu, které může dotvořit výsledný dojem.

Nepodceňujte v tomhle ohledu profilový popisek na Twitteru. Osobité a netradiční představení s fotkou osloví více, než strohé zmínění pracovní pozice. Osobně se mi líbí twitterový profil Pavla Ungra.

A kde je sedmá rada?

Ta je podle mě nejdůležitější a proto jsem jí nechal na konec. Zní prostě:

Naučte se cílit na správné potencionální followery

Není fanoušek jako fanoušek. Někteří pro vás mohou být zajímavější, než jiní. A na ty lepší byste své snažení měli směřovat. Ne vždy se to ovšem může povést.

Ne nadarmo se ale říká, že když se kácí strom, létají třísky. A ta tříska vám může přivést i jiné lidi :)

Jaký by takový ideální follower měl být?

  • Aktivně tweetující (Mrtvej sněhulák = dobrej sněhulák. Mrtvej follower = na prd follower)
  • Působící v podobné zájmové oblasti (vegetarián těžko bude follower pro steakhouse)
  • Odpovídající na komentáře (snáze s ním navážete kontakt)
  • Mít podobně nebo víc vlastních followerů (aby bylo koho trefit třískami :-p)
  • S oblibou retweetuje (abyste měli šanci, že jednou retweetne vás)


Mám kompetenci o tom psát?

Klikněte pro zvětšení
Toto jsou mé výsledky. Ačkoliv čísla nejsou kdovíjak oslnivá, držím vše v zelených číslech. Moje strategie tedy zatím funguje.

Pokud byste ale přesto chtěli informace od opravdových profíků ve svém oboru, odkazuji na tyto stránky, které mi v řadě věcí okolo twitteru pomohly.


Zdroj obrázku: http://mobavatar.com/add-me/twitter-follow-me.html

7 tipů a triků, jak získat followery na Twitteru 7 tipů a triků, jak získat followery na Twitteru Reviewed by Lamič on 12:56:00 Rating: 5

Žádné komentáře :

Copyright © Lamič 2015-2016. Všechna práva a články mají domácí vězení a bez svolení nesmí z domu. Používá technologii služby Blogger.