Recent Posts

Zapomenuté pravidlo, které se vyplatí zvážit před rozchodemLidé se často dostávají na životní křižovatku, kde si mají vybrat mezi dvěma a více možnostmi. V případě vztahů může jít o volbu, zda zůstat věrní současné holce, nebo přeběhnout k milence. Těžké dilema, že?


Pravidlo 90/10, aneb zvaž co ti chybí a co máš


Pokud uvažujeme o možnosti „přeběhnout“, často je příčinou, že nám ve vztahu něco chybí. Když to hodně, ale opravdu hodně zjednoduším, u žen to bývá často ztrátou citu, u chlapů pro změnu nespokojenost se sexem. Ale i ženským určitě bude vadit, pokud je ten jejich pořízek v posteli totální dřevo :-D


"Lidé si neváží toho, co mají. Začnou si toho vážit až v momentě, kdy o to přijdou."


Tohle je základní myšlenka pravidla 90/10, kterou si zapište za uši. Můžete ho nazvat i 80/20 či 70/30. To už je na vás. Pointa je v zásadě stejná.

Řekněme, že míra vaší maximální spokojenosti je 100. V ten moment jste zcela spokojení a nic vám nechybí. Spousta lidí má potřebu nevěry kvůli tomu, že jim milenka nabízí 10 % toho, co ve vztahu nemají. Je to větší kočka, umí být šikovnější v posteli, je lépe společensky přijímaná… a řada dalších možností, co vaše stávající polovička nemá.

Na co v ten moment ale mohou lidé zapomenout je zbylých 90 %. Slovy devadesát procent spokojenosti, které ve stávajícím vztahu už mají, ale berou je jako samozřejmost. Jistota, dobré rodinné zázemí, upřímnou lásku, skvěle vaří. Průšvih je, že tohle někteří dovedou mrknutím oka přehlédnout a pak brečí nad rozlitým mlékem, když o to přijdou. Nevěříte?

Mám kamaráda, který je právě teď v rozvodovém řízení. Jeho brzy bývalá manželka s ním měla donedávna šťastnou a spokojenou rodinu s dvěma dětmi. Několik let. Pak se ale stalo, že jeho žena naletěla na vábení jednoho chlapa, který na ní působil prachatým dojmem. Ona se nechala zlákat (je ze střední třídy) a požádala o rozvod. Výsledek? Milenec se na ni vykašlal, ona přišla o obě děti, byt a milujícího manžela. Zvolila si 10 % a vzdala se 90 %. Dnes má nulu.

To se jako nesmím rozcházet?

Samozřejmě, že jo. Dokonce si myslím, že to v řadě případech může být vůbec nejlepší řešení. Vždy je ale třeba zvážit, co mi může nový vztah dát a co naopak vzít. 

Nenechte si hlavně zbytečným rozchodem vzít víc, než co už teď máte :)

Zdroj obrázku: http://vitavera.denik.cz/img/clanky_next/clanky/vitavera_clanky_NeveraUZen.jpg
Zapomenuté pravidlo, které se vyplatí zvážit před rozchodem Zapomenuté pravidlo, které se vyplatí zvážit před rozchodem Reviewed by Lamič on 18:27:00 Rating: 5

7 komentářů :

 1. Ono ale nie vždy sa ludia rozchádzajú len kvôli tomu že príde niekto tretí, niekedy sa vzťahy iba nasilu držia pretože že už sú dvaja dlho spolu a je to proste zvyk byť spolu ale pritom im to vo vzťahu vôbec nemusí fungovať. Vtedy s aje lépe rozísť

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Samozřejmě. S tím naprosto souhlasím. Proto jsem na závěr zmiňoval, že rozchod může být v řadě případů to nejlepší rozhodnutí. Tvůj případ do toho přesně sedí.

   Vymazat
 2. Opravdu bych si nebyla tak jistá, že ta paní odešla za bohatším, protože byl bohatší. Třeba odešla spíš za pozornějším. Jasněže si tu pozornost mohl dovolit i díky penězům, ale jde to i bez nich. Problém je, že někteří muži se prostě nesnaží a žena nechce být jen součást domácnosti a matka od dětí. Chce pozornost. Lhostejnost je ubíjející a dotčení muži pak vidí důvody všude okolo (bohatější sok apod.), jen ne v sobě.
  Tipuju, že to znáš jen z vyprávění kamaráda, nikoli od ní.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tipuješ správně :) S tou holkou už se aktivně nestýkám. Pouze mám kontakt přes FB. Protože pro mě je dost obtížně pochopitelný, že se úplně vysere na jakejkoliv kontakt s vlastními dětmi (což vidím) a jde jí v rozvodu jen o majetek.

   Když si ten článek zpětně čtu, popsal bych tu situaci malinko jinak. Pointa byla v tom, že si zvolila tu pozornost/únik ze stereotypu na úkor dobrého rodiného zázemí. Ve finále dnes ta holka nemá ani jedno.

   Vymazat
  2. Nebo toho muže nenávidí za ztracený čas, chce se mu pomstít, děti jí ho jen připomínají. Třeba vyloženě ani jedno nechce. Neřekla bych, že tvůj kamarád je vítěz. A pokud se nepletu a bral ji jako součást domácnosti, dobře mu tak. At si teď s dětma užije a vidí, jaké to je, mít je na krku.

   Vymazat
 3. Znám podobný případ.Byli spolu manželé bez mála 20let.Něco spolu vybudovali.Měli nebo mají dvě zdravé děti,krásný dům,jezdili na dovolenou (v létě i v zimě),ale poslední dobou ona začala více vydělávat peníze a honit trochu kariéru.A jak to dopadlo?Ona si našla karieristu,rozvod,prodej domu,rozdělené děti...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Mazec. Některé lidské osudy jsou fakt hustý. Holt emocím se občas neporučí, jakkoliv si někdo třetí může klepat na čelo :)

   Vymazat

Copyright © Lamič 2015-2016. Všechna práva a články mají domácí vězení a bez svolení nesmí z domu. Používá technologii služby Blogger.