Recent Posts

Odhalení! Pravda o ničení starověkých památek Islámským státemNedávno jsem navštívil velice zajímavou přednášku, týkající se vysvětlení toho, proč teroristická skupina Islámský stát skutečně ničí starověké památky. Po několikadenním váhání jsem si řekl, že informace v této přednášce byly natolik šokující, že se s vámi o tuto problematiku podělím. Dopředu prozradím jedno – budoucnost možná nebude tak černá, jak se nám to snaží chlapci a děvčata z Novy vnutit.Zasvěcení do problému

Pro ty z vás, kteří přes brutální mediální masáž náhodou neví, co je to Islámský stát. Je to skupinka fanatických uctívačů Alláha (rozuměj fanatických muslimů), kteří si jednoho krásného dne řekli, že by bylo děsně tvrďácký si založit vlastní stát. 

Protože nejsou žádní troškaři, jejich státní uskupení si pro sebe nárokuje označení „nejvyšší autorita všech muslimů na světě“. No a jelikož lidi ze všeho nejvíc zdvihne ze židle sex, intriky a násilí, rozhodli se, že použijí to poslední pro získání zájmu. Zbytek vám určitě prozradí ukecaná tetička wikipedie :)

Součástí demonstrace síly byly i tyto záběry, které obletěly svět. Jsou na nich záznamy totální demolice starých památek. Aby Islámský stát dokázal, že jen oni jsou ti praví muslimové, snaží se svoji dominanci a brutalitu předvést ničením starověkých památek. Vedle všeho dalšího.

Demonstrace síly, nebo totální divadlo?

Na první pohled jde o příšernou katastrofu, kdy jsou v přímém přenosu ničeny tisíce let staré výdobytky lidstva. Památky, které navždy zmizely z povrchu zemského a už je nikdy neuvidíme. Nebo uvidíme?

Nebudu vás napínat. Výbuchy chrámů, které jsou vidět na videu, slouží vedle propagandy i k zahlazení stop. Ptáte se jakých? Odpověď je prostá – po krádeži.

Jedno se hochům z východu upřít nedá – nejsou úplně blbí. Vypočítali si, že na světě je spousta bohatých sběratelů. Sběratelů ochotných platit. Proto je pro ně výhodnější ukrást co jde a přes překupníky tyto historické unikáty za slušný peníz prodat do zahraničí. Podle odhadů může jít o druhý nejvýznamnější zdroj příjmů hned po prodeji ropy. To, co vidíte na videu, je již totálně rozkradený chrám a „pozlátko“.

Zajímavé je, že řada z těchto památek poté končí i na půdě muzeí a univerzit. :)

A kuriózní poznámka k tomu – některé z muzeí na Blízkém východě mají ve zvyku dávat místo originálních soch pouze makety z jiného materiálu. Kvůli nenechavým turistům. To, co tedy vidíte na videu od 1:07 v reálu teoreticky ani nemusí být zničené originály. Dobrý, ne?

No jo, ale když zničí všechny chrámy, nic nezbude

Teoreticky i ty mohou opět spatřit světlo světa. Alespoň některé. Archeologové z univerzit Oxford a Harvard totiž dali dohromady projekt, který pomoci 3D kamer zvládne do budoucna udělat hodnověrný model nejvíce ohrožených památek v blízkosti území Islámského státu. Následně by neměl být problém chrám podle modelu opět zrekonstruovat. Snad i na místě původní lokace, až konflikt ustane.

To nezní jako úplně špatná budoucnost, co říkáte?

Zdroj obrázku: http://www.ancient-origins.net/sites/default/files/styles/large/public/isis-destroying-ancient-monuments.jpg?itok=TsWlw5iB
Odhalení! Pravda o ničení starověkých památek Islámským státem Odhalení! Pravda o ničení starověkých památek Islámským státem Reviewed by Lamič on 20:05:00 Rating: 5

Žádné komentáře :

Copyright © Lamič 2015-2016. Všechna práva a články mají domácí vězení a bez svolení nesmí z domu. Používá technologii služby Blogger.