Recent Posts

6 tipů a triků, jak zaujmout na seznamceProtože jsem několikrát zkoušel virtuální seznamování, všiml jsem určitých věcí, které fungují a které naopak ne. A rozhodl jsem se s vámi o pár tipů podělit.


Na co myslet?

1) Foto

Vzhled je důležitý, ne že ne. V reálu máte šanci použít hlas, letmý dotek, podmanivý pohled. Internet vám tuhle možnost nedává. Z toho důvodu se vyplatí pečlivě vybrat konečnou podobu profilové fotky. Pokud bude na prd, lidi to odradí. Když se povede, splnili jste první podmínku utvoření zájmu.

Měli byste také využívat reálné foto. Když na rande místo dvacetiletého atletického hezouna přijde čtyřicetiletý pupkáč, holčina asi moc nadšením skákat nebude. (viz také článek Rozpoznej falešný profil na seznamce a sociálních sítích )

2) Vyplněný popisek

Když už se návštěvník dokope k otevření vašeho profilu, měli byste ho zaujmout i něčím jiným než vaším sexy fotem. I když na chlapy podle mě mnohdy stačí jen odhalená bradavka a píšou jak diví :)

Zmiňte něco o sobě. Zájmy, hodnoty, očekávání od protějšku. Má to dvě výhody – zájemce s vámi může snáze navázat konverzaci a odfiltrujete tím některý „plevel“, který by pro vás byl nezajímavý. Vyplatí se být i trochu tajemní. Probudit zvědavost.

Lamičův Rejp: Spousta uživatelů píše: „Zaujmi mě nějak jinak, než „Ahoj, jak se máš“. Dámy a pánové, to se dělá dost blbě, když na profilu nic nemáte :-p

3) Piš česky, ne šeskí

Kdo to nepobral, mluvím o gramatice. Z písemného stylu se dá poznat ledacos. Lenost, sečtělost, intelekt. Je příjemný pocit, když si píšete s někým, kdo ovládá diakritiku, interpunkci a základ gramatiky. V té záplavě negramotů se alespoň trochu odlišíte.

4) Raději zpráva, než chat

Osobně se mi vyplatilo slečny oslovovat hlavně skrze zprávy. Na chatu častokrát může být zakecaná s někým jiným, kouká souběžně na seriál a nemusí si vašeho oslovení vůbec všimnout. Ve zprávách si vaše psaní naopak může v klidu přečíst a pokud ji zaujmete, napíše vám zpět.

5) Při oslovení buď jiný

Kritická věc. Zajímavá holka dostává několik desítek, možná až stovek zpráv. A pokud si z toho nechce hodit mašli, musí z těch všech zájemců oddělit zrna od plev. A vy chcete být ti, kteří skončí mezi zrnky zájmu.

Jak na to? Možností je více. Funguje být osobní. Všímejte si detailů ve fotogalerii. A teď nemyslím jen velkej výstřih :-D Má například vyfoceného domácího mazlíčka? Přihoďte k němu komentář či dotaz. Zmiňuje svůj oblíbený seriál? Napište názor i s odkazem na konkrétní úsek děje. To samé se zmíněnou hudbou, knížkou atd. Vtip také zaujme.

Někdy pomůže i nestandardní forma. Já takhle jednou zkusil i zaslat místo klasické zprávy odkaz na vlastnoručně napsaný text (čau, Maru :-p). Může to fungovat.

6) Nezvi ji hned za pět minut na rande

Pochopte, že řada lidí vedle seznamky může současně dělat ještě něco. Píše přitom úkoly (což je dost blbá kombinace mimochodem), komunikuje s přáteli, prohlíží fotky. Je hrozně malá pravděpodobnost, že ji zaujmete na chatu do pěti minut tak, že vše přeruší a půjde hned za vámi jako poslušný pejsek. Obvykle to trvá delší dobu. Někdy i v řádu dní. Musíte si napřed získat důvěru a sympatie. Až pak je šance reálného setkání.

Co když ani tak neodepisuje?

Spousta kluků má pak i přesto potřebu psát dál. Protože si třeba myslí, že ho holka zkouší a tak chce fakt jakože ukázat, že má zájem. Nebo ještě hůř se ptát „Proč mi neodepisuješ?“. 

Odpověď je prostá – protože nemá zájem. Většinou. Mohou tam být i jiné důvody, ale to je tak malá šance, že se nevyplatí kvůli tomu plýtvat energií a časem. Takovou osobu už dál nekontaktujte.

Zdroj obrázku: http://hustavidea.cz/wp-content/uploads/2015/05/fofola-a-popup-okno-640x400.jpg6 tipů a triků, jak zaujmout na seznamce 6 tipů a triků, jak zaujmout na seznamce Reviewed by Lamič on 15:58:00 Rating: 5

10 komentářů :

 1. Mám pocit, že jsou dvě skupiny lidí. Pro jednu internetová seznamka funguje, pro druhou příliš ne.
  Neříkám, že jsem se neseznámila s množstvím lidí přes internet. Ale pevnost vazeb je určována spíše osobním kontaktem než psaním písmenek.

  A jen pro pobavení, co asi nepsat na seznamce:
  - Já jsem z Třince, ty asi nevíš, kde to je, když jsi z Prahy, že?
  - Je mi třicet a bydlím pořád u maminky.
  - Nemusíme spolu mluvit. Dáme flirt? Kdy máš čas?
  - Už dva měsíce jsem bez holky...

  A pak tu jsou ty extrémy jako "chtěl bych pořádně kopnout do koulí".

  Děkuji, nechci.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. :-D Tak ty vsuvky mě docela rozsekaly :)) Docela mě to inspirovalo k tomu někdy napsat základní typologii lidí na seznamce pro recesi. Jestli mě to do té doby neopustí.

   Ona je ta seznamka svým způsobem divná, protože to podle mě funguje přesně obráceně, než reálné seznámení. Já si od toho spíš než skutečné seznámení slibuji cvičení konverzace s ženou. Zkoušet, co funguje více a co méně. Ale je pravda, že reálné povídání je reálné povídání.

   A co Slečna z města? Necháš to úplně umřít, nebo bude nějaké pokračování? Já tam furt lezu, abych nebyl za nevděčníka, ale není moc co komentovat nového :(

   Vymazat
  2. Hele, něco bych mohla zkusit napsat, že jsi to ty... :-)
   Spíš ono nebylo moc o čem psát. Buď jsem byla v práci, až jsem z toho padala na ústa, nebo jsem zas dělala něco jiného, pochybně vyčerpávajícího. Teď pro změnu píšu motivační dopisy, resp. se snažím, zatím jsem napsala za prosinec jeden, ale musím to číslo zvýšit. Ale tak co. Nějak bylo, bude líp!

   Vymazat
  3. Ty jsi tak milá :-D

   Chápu, no. Tak ty už bloguješ delší dobu, tak pak už je to o něčem jiném. Já z toho mám ještě pořád takovou čerstvou hračku :) Možná třeba, jestli bys nezkusila zvolit téma na něco, co tě fakt baví, víc to na něco specializovat. Ale to fakt neporadím.

   Vymazat
 2. Já na seznamce zaháním nudu. Ale letos jsem se překonala a poprvé se s někým sešla. Je to milý kluk :D
  Každopádně hodně dívek (a i já) má trochu strach se setkat jen tak s někým z netu. Chce to umět vzbudit důvěru, ale ne falešnou :)
  Super článek :)
  http://gabux-creativity.blogspot.cz

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. S tím strachem tomu rozumím. Obecně je dobré se scházet na nějakém veřejném a rušném místě v nějakou denní dobu. Nic večerního a ne přijít hned na první schůzku k někomu úplně neznámému do bytu :)

   Vymazat
 3. Zkusil jsem už asi 15 přístupů jak oslovit... Ale i tak se držím kolem 3% odpovědí. A to se mi to poslední dobou zvýšilo jenom kvůli tomu že rovnou jako PS píšu že jestli si psát nechce, tak ať mi to rovnou řekne). Takže jsem fakt dost snížil laťku koho oslovit jenom kvůli, tomu aby mi za půl roku odpovědělo 8holek (+ asi 10 negativně) z více jak 600 kterým jsem napsal. Je to marný, je to marný, jeto marný...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji za vyjádření :)

   Podělil by ses, jak vypadá takových 15 přístupů? V tomhle se přiznám, že si to vůbec v hlavě nedovedu představit. Já používám jeden univerzální s tím, že zprávu se snažím stylizovat tak, aby byl určen konkrétní holce. Aby neměla pocit, že čte něco, co dostalo i x dalších holek.

   Důvodů, proč holka neodpoví, může být spousta. A upřímně - jsou i takové, které reálně nemůžeš ovlivnit. Ať jde o prosté přeskočení zprávy (=je toho moc), v reálu na seznamce vůbec není kvůli seznámení (=jen ze zvědavosti, pro legraci atd.), již má jiného stálého známého (=chodí jen kvůli němu a ostatní zprávy jí nezajímají). A byla by toho kopa.

   Takže souhlasím s tím, že ta pravděpodobnost je dost malá. Proto si myslím, že je pořád efektivnější reálné seznamování, pokud je to časově možné. Člověk se sice musí dost pochlapit, ale je to podle mě i lepší zážitek, když se zdaří.

   Přeji, ať se daří :)

   Vymazat
  2. Tak ono moc není kde, nebudu konkrétní ale jelikož vzděláním mám blízko k sociologii, psychologii a vojenské strategii tak jsem na to šel "věděcky". Ne že bych zvyšoval produktivitu za účelem nějakou ulovit, spíš jsem si vytipoval místa kde mám aspoň určitou šanci někoho potkat. Vydělil jsem si 6 oblastí kde se moje metráková množina může prolnout s množinou 50kilových podmnožinek. Jenomže naživo jsem vždy narazil na nemožnost "oddělit antilopku od stádečka", tudíž jsem měl dvě možnosti - buď se ztrapnit a snažit se "lovit ve stádě" (a to každý tygr ví že je sebevražda) nebo prostě sledovat z povzdálí a čekat (a stárnout a vypadat jak debil). Jak jsme na začátku říkal o tom vytipování si prostorů, tak po odečtení skupin pod15, nad30, vdané/zadané, jinak orientované, úplně blbé tak mi v našem 90tisicovém městě zbylo asi tak 5 potenciálních oslovitelných + teoreticky dalších asi 20 které neznám (to odpovídá i tomu počtu na seznamce, protože tam se dala eliminovat fyzická nepřítomnost a okruh hledání rozšířit na celý kraj).

   Začínám přemýšlet že si založím taky blog...

   Vymazat
  3. Páni, to jsem nečekal tak podrobnej rozbor. S tím blogem to klidně zkus. Rád pak mrknu, pokud mě to tématicky osloví.

   Zkoušet balit skupinku... tak na to se fakt přiznám, že bych opravdu koule neměl :)) Pokud vezmu ale tvůj počet, tak to podle mě zas tak úplně není špatný není. Ale jde o to, co ti vyhovuje.

   Vymazat

Copyright © Lamič 2015-2016. Všechna práva a články mají domácí vězení a bez svolení nesmí z domu. Používá technologii služby Blogger.