Recent Posts

Rozpoznej falešný profil na seznamce a sociálních sítích„Ty seš fake!“ Věta, která se často může vyskytnout v komentářích pod pěkně vypadající fotkou. Někdo to rozezná podle stylu psaní majitele fota, jiný dle trénovaného oka. Našli byste i další možnosti. A právě jednu  z variant, jak na internetu rozlišit skutečného člověka od toho falešného, vám prozradím právě nyní.


TinEye, aneb detektor podvodné fotky

Jedná se o jednoduchou webovou aplikaci, která ve své databázi uchovává obrovské množství obrázků napříč internetem. Objevil jsem ji zcela náhodou, když jsem na internetu hledal možnosti, jak poznat falešné uživatele, od těch reálných.

Jak to funguje

Naprosto jednoduše. Vyberete si určitou fotku a nahrajete ji do stažené aplikace. Ta vám za moment ukáže, zda na webu existuje podobný obrázek, nebo ne. V případě, že TinEye nezobrazí žádné výsledky, jde s velkou pravděpodobností o originální foto. Pokud se naopak objeví zdroje stránek s vámi vybranou fotkou, jde o foto, které se odněkud stáhlo.

V současnosti funguje i možnost instalace pluginu do prohlížečů Internet Exporer, Mozilly Firefox, Google Chrome, Safari a Opera. Po instalaci pluginu poté stačí kliknout pravým tlačítkem myši na vybraný obrázek a vybrat z nabídky TinEye (mělo by to u sebe mít takové modré logo s bílým písmenem T). To vám rovnou ukáže, zda se někde na webu nachází podobný obrázek, nebo ne.

V reálu to vypadá například takto:


Klikni pro zvětšení na obrázek

Osobně používám právě možnost pluginu k Mozille Firefox a nemohu si to u internetových seznamek vynachválit.

Kde to stáhnu


Varianta číslo dvě

V případě, kdy si chcete výsledek TinEye ověřit nebo aplikaci zkrátka tolik nedůvěřujete, existuje ještě strýček Google. Ten dovede na internetu rovněž vyhledat příslušné stránky podle obrázku. Pokud existuje kopie obrázku. Vyhledáváč poskytuje celkem čtyři možnosti, jak tuto službu využít.

Tímto děkuji Zprávaři za upozornění v komentářích :)

Poděkování

Na závěr chci poděkovat majiteli blogu izmus.cz, díky kterému jsem na aplikaci narazil. Přidávám sem odkaz na jeho článek o TinEye v případě, kdyby mnou dodané informace nepostačovaly.

Pokud by Vás zajímaly i další informace k možnostem odhalení falešných profilů, doporučuji tento článek ze stránky objevit.cz. Majitelům stránky dávám tímto odkazem takové malé online poděkování za dlouhodobé sledování mého twitter účtu. :)

Zdroje obrázků:

http://vignette2.wikia.nocookie.net/lotr/images/c/c8/Rings-frodofarewell.jpg/revision/latest?cb=20100305015943

https://matrixworldhr.files.wordpress.com/2015/02/1iza-maske-2.jpg
Rozpoznej falešný profil na seznamce a sociálních sítích Rozpoznej falešný profil na seznamce a sociálních sítích Reviewed by Lamič on 18:17:00 Rating: 5

13 komentářů :

 1. Mně přijde, že málokdo má na seznamce nějakou rozumnou fotku... Ale možná je to jen můj pocit.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To myslíš v jakém slova smyslu "rozumnou"? Jako že je moc nerealistická, nebo že na ní vypadají blbě? :))

   Vymazat
  2. To druhé :)
   Ale zas je pravda, že když jsem se teď fotila (ne na seznamku), tak jsem taky přestavěla půl jídelny a pořád mi to nepřijde "to-ono"

   Vymazat
  3. Ono většinou je člověk sám k sobě více kritický, než když to vidí jiní. Taky jde o nějakou fotogeničnost určitě :)

   Mně trvalo hrozně dlouho, než jsem si na svoje fotky tak nějak zvykl. Na videu na sebe dodnes koukat nemohu. Jsem hroznej stydlín v tomhle :-D

   Vymazat
 2. Zajimava aplikace, ale google take umi vyhledavat podle obrazku, pouzivam ten :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Vidíš, to jsem dodneška vůbec nevěděl. Velice děkuji za info. Až bude chvilka času, aktualizuji článek o tuto informaci i s odkazem na tvůj blog :)

   Jinak přibude v dohledné době nějaký nový článek od tebe? Tvoje tématika je mi blízká, ale nechci komentovat informace, kterou už nejsou aktuální.

   Vymazat
  2. edit: Myšlen článek na tvém blogu :)

   Vymazat
  3. Děkuji, to nemuselo ani být :)
   Na blogování už nemám bohužel tolik času, tak se snažím alespoň jeden článek měsíčně... :) Ale je fajn vědět, že to s holkama má nkdo stejně :D

   Vymazat
  4. Není zač.

   Chápu no. Já mám teď výhodu, že tohle beru jako relax a studium mě zatím až tak moc nezaměstnává do míry, kdy bych nebyl schopnej to stíhat. Uvidíme, jak to půjde dál.

   Osobně bych byl raději, kdybych to měl s ženskými lepší. Ale jsem rád, že jsi rád :-p

   Vymazat
 3. Musím říci, že jsem se celou včerejší dobu strávenou na internetu koukala na tvůj blog a na tento článek jsem čekala.Několikrát jsem měla s podvodnými účty problémy, ale vždy jsem to hledala přes vyhledávač obrázků google. Asi si tuto appku taky stáhnu, ať jsem jistější :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To mě těší, pokud tématika článku zaujala :)

   Já už jsem na TinEye zvyklý, že prostě kliknu pravým tlačítkem a vidím. Takže i přes čerstvě získanou znalost zůstanu u tohoto. Ale dávalo by mi objektivně vzato smysl, že google bude mít těch obrázků v databázi taky kvantum.

   Budu rád, pokud to tobě i ostatním nějak pomůže :)

   Vymazat
 4. Díky moc! :)

  http://gabux-creativity.blogspot.cz

  OdpovědětVymazat
 5. Není zač :) Snad pomůže.

  OdpovědětVymazat

Copyright © Lamič 2015-2016. Všechna práva a články mají domácí vězení a bez svolení nesmí z domu. Používá technologii služby Blogger.