Recent Posts

Rozhovor: Myslíš si, že pro zadaného člověka se z flirtování s cizími lidmi stává tabu?
Začíná nový týden a spolu s ním vychází i čtvrtá část minirozhovoru s pěti blogery na téma seznamování a flirtování. Dnes narazíme na choulostivou otázku, stojící na samotné hraně tolerantnosti u mnoha párů – může se během vztahu flirtovat s cizími lidmi? Shodují se blogeři na tomto tématu, nebo se naopak rozcházejí?


Zatímco Baauuu vyzpovídala názor starší generace, já vyzvídal mezi pěticí mladých blogerů, respektive blogerek. Kvůli délce jsem rozhovor rozdělil na pět částí, které budou postupně vycházet každý den. Zajímá-li vás, zda se názory na vybrané téma liší s věkem, pak určitě navštivte blog Baauuu a její rozhovor zde.
Koho Lamič ulovil na svůj rozhovor?

Klára Pavelková < http://www.fitnessazdravi.blogspot.cz/> , provozující naučný blog na téma fitness a zdravého životního stylu.

Maruška Hušáková < http://molly-heddy-law.blog.cz/>, která se na svém blogu dělí o své zkušenosti s kosmetikou, módou i partnerskými vztahy.

Michal Krčmář <www.krcmic.cz,>, copywriter, jehož texty pomáhají prodávat, vzdělávají v oblasti internetového marketingu a inspirují v otázce vztahů.

Klára Vrbíková <www.sexperimentatorka.cz> , copywriterka, dle svých slov „nymfa na volné noze“, která korektně i nekorektně píše články o sexu i věcech mimo něj.

Štěpánka < http://slecnazmesta.blogspot.cz/> osobní blog jedné sympatické slečny, kde sdílí své názory, postřehy i zážitky ze života.

Myslíš si, že pro zadaného člověka se z flirtování s cizími lidmi stává tabu?

Klárka Pavelková <fitnessazdravi.blogspot.cz>

Teď svou odpovědí asi některé pobouřím, ale moje odpověď zní: Nemyslím. Jsem toho názoru, že i zadaný člověk může flirtovat. Pokud milujete jen jednoho člověka, nepodvedete ho, takže nějaké mrkání na někoho jiného váš pohled na milovaného člověka nezmění. Nějaký nevinný flirt, pokud v tom není něco víc, podle mě nevadí, možná i naopak. Uvědomíte si, jak je vaše druhá polovička důležitá, co všechno na ní máte rádi a že ji nechcete vyměnit. Budete si toho druhého pak mnohem více vážit. Malá žárlivost od toho druhého je na místě, ale všeho s mírou. Pokud tomu druhému věříte, nemáte se čeho bát. Pokud nevěříte, tak vám řeknu, že vztah bez důvěry dlouho nevydrží.

Maruška Hušáková <molly-heddy-law.blog.cz>

Přiznám se, že nad touhle otázkou jsem přemýšlela opravdu dlouho. Mám na to dva úhly pohledu. Na jednu stranu je to jen flirtování. Pro pořádek - pod flirtováním si představím nějaké provokování, gesta nebo letmé doteky, ale nic fyzického, nic, co by ohrozilo vztah. Když je někdo dlouho ve vztahu, může na něj přijít chvíle, kdy si bude chtít uvědomit, že je pořád žádaný, že by pořád dokázal někoho sbalit. A když to jeho/její partner neví, nic se nezmění, pořád ho ten druhý miluje. Ale. Ano, je to tu ale a druhý pohled. Když si vezmu, že bych měla přítele a ten flirtoval s jinou holkou, asi by mě to dost mrzelo. Možná bych i byla naštvaná. Honilo by se mi hlavou, že mu u mě něco chybí a shání to jinde, že se se mnou nudí a už to není takové jako dřív. Takže zpátky k otázce. Zda si myslím, že se ve vztahu stává flirtování s cizími lidmi tabu? Asi ano. I když nejde o nevěru, jsem v tomhle dost konzervativní. Pokud jsou dva lidé spolu, ta touha a vzrušení by jim chybět neměla. A pokud tyhle věci potřebují hledat jinde, asi bude něco špatně... 

Michal Krčmář <krcmic.cz>

Jsem si na 100 % jistý, že by to ani pro zadaného člověka být tabu nemělo. Tabu by to mělo být jen pro škaredé lidi a vesnické lopaty, těm bych to zakázal. Ti ať flirtují raději doma před zrcadlem :-).

Flirtování je prostředek, jak si dokázat, že je člověk chtěný. Že je o něj zájem. Že nepatří do starého železa. A že není hnusný jako prdel :-). Vždyť koho by nepotešilo, že se ostatním líbíte? Asi každého, že...

Tedy nevidím důvod, proč by zadaný partner nemohl s někým flirtovat. Naopak - měl by to dělat pro zachování si (anebo zvýšení) zdravého sebevědomí. Člověk si musí jen hlídat, kam až chce, aby to flirtování nakonec zašlo. Tzn. znát své hranice a říci to na rovinu, že tohle jo a to už ne. Ale jinak na tom nevidím nic špatného.

Klára Vrbíková <sexperimentatorka.cz>

Pro něj určitě ne, ale flirtování může být pro vztah nebezpečnější než nevěra. 

Štěpánka <slecnazmesta.blogspot.cz>

Stává-nestává. Jsou lidé, kteří si ani neuvědomí, že flirtují. A pak jsou ti druzí, pro které je úsměv důvodem k žárlivosti. Samozřejmostí by mělo být neflirtování před partnerem... Ale co je vlastně flirt? Úsměv, který potěší? Natočení pramene vlasů? Poplácání po rameni? A jde ve všech případech o flirt?

Ostatní dílyZdroj obrázku:https://qph.is.quoracdn.net/main-qimg-f84ab5442c33ffb655852c0056ff596b?convert_to_webp=true
Rozhovor: Myslíš si, že pro zadaného člověka se z flirtování s cizími lidmi stává tabu? Rozhovor: Myslíš si, že pro zadaného člověka se z flirtování s cizími lidmi stává tabu? Reviewed by Lamič on 18:18:00 Rating: 5

2 komentáře :

 1. Souhlasím se Štěpánkou. Záleží na tom co se za flirtování považuje a co ne. A také souhlasím s tím, že někteří flirtují nevědomky. :)
  Tohle je zapeklitá otázka a neexistuje na ni správná odpověď.

  http://gabux-creativity.blogspot.cz/

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. S tím posledním určitě souhlasím. Podle mě taky neexistuje správná nebo špatná odpověď. Špatné je jen to, pokud se to nevědomky vymkne :-D

   Vymazat

Copyright © Lamič 2015-2016. Všechna práva a články mají domácí vězení a bez svolení nesmí z domu. Používá technologii služby Blogger.