Recent Posts

Rozhovor: Jaký je podle tebe nejlepší způsob oslovení či pozvání na schůzku?Druhý díl minirozhovoru s pěti osobami na téma seznamování a flirtování, který jsme si pro vás s blogerkou Baauuu připravili. Sobotní večer vám zpestří názory na otázku, jaký způsob oslovení a pozvání na schůzku zabírá.


Zatímco Baauuu vyzpovídala názor starší generace, já vyzvídal mezi pěticí mladých blogerů, respektive blogerek. Kvůli délce jsem rozhovor rozdělil na pět částí, které budou postupně vycházet každý den. Zajímá-li vás, zda se názory na vybrané téma liší s věkem, pak určitě navštivte blog Baauuu a její rozhovor zde.

Koho Lamič ulovil na svůj rozhovor?

Klára Pavelková < http://www.fitnessazdravi.blogspot.cz/> , provozující naučný blog na téma fitness a zdravého životního stylu.

Maruška Hušáková < http://molly-heddy-law.blog.cz/>, která se na svém blogu dělí o své zkušenosti s kosmetikou, módou i partnerskými vztahy.

Michal Krčmář <www.krcmic.cz,>, copywriter, jehož texty pomáhají prodávat, vzdělávají v oblasti internetového marketingu a inspirují v otázce vztahů.

Klára Vrbíková <www.sexperimentatorka.cz> , copywriterka, dle svých slov „nymfa na volné noze“, která korektně i nekorektně píše články o sexu i věcech mimo něj.

Štěpánka < http://slecnazmesta.blogspot.cz/> osobní blog jedné sympatické slečny, kde sdílí své názory, postřehy i zážitky ze života.

Jaký je podle tebe nejlepší způsob oslovení či pozvání na schůzku?

Klárka Pavelková <fitnessazdravi.blogspot.cz>

Osobní, pokud se to tak dá nazvat. Nemám ráda, když někdo zve dívku na rande přes telefon, SMS či nějaký chat. Podle mě by měl kluk přijít za dívkou, představit se, pochválit jí třeba oblečení a zeptat se, jestli by s ním někam nezašla. Je to podle mě mnohem lepší, než pozvání zprávou. Dívka se pak cítí polichocena a je větší šance, že pozvání přijme.

Maruška Hušáková <molly-heddy-law.blog.cz>

Vždycky se raději seznamuji osobně, než jak je teď zvykem napsat "Ahoj, jak se máš?" na Facebooku. Lidi na sebe koukají, vidí reakci toho druhého a i fyzický kontakt, jako sáhnutí na rameno, nebo nějaké letmé doteky dělají své. Ovšem chápu, když se někdo stydí oslovit například toho "hezkého kluka ze školy" osobně. Pak můžou být sociální sítě fajn a už díky nim vznikl né jen jeden vztah. Je ale důležité dát pozor, aby to nezašlo do fáze, kdy si dva propíšou celý den i noc a druhý den se, například v té škole, sotva pozdraví.
Mě osobně zvala většina "neznámých" kluků ven právě přes sociální sítě. Možná díky tomu mám odpor k "online" seznamování. Přijde mi to hrozně umělé a když se dva pak sejdou, působí to jako nějaký konkurz, zda jsem dost dobrá na to, abych mohla být jeho holka. Ale jak jsem už psala, chápu, že někdy je dost nemožné pozvat ven osobu, se kterou se ten dotyčný vůbec nevídá, z očí do očí. 

Michal Krčmář <krcmic.cz>

Myslím, že nejlepší oslovení je to, které působí přirozeně. Tedy to není nějaká nacvičená fráze, kterou říkáte všude a všem anebo ji máte připravenou dopředu. Zkrátka se s někým normálně zapovídáte a po deseti minutách víte, že si rozumíte (anebo nerozumíte). Pak je ruka v rukávě a někdy to pak skončí dokonce tak, že slečně nervete ruku jenom do rukávu :-).

A jestli to bude probíhat v baru, na lavičkách v parku, v kině, v cukrárně, na tanečním parketu - je úplně jedno. Důležité je, že to je příjemné oběma a baví je to. Jde pouze o rozpoznání té správné chvíle, kdy máte co strkat a hlavně vědět, kam to máte strkat. To je podle mě ta největší věda při seznamování. Protože se pak může lehce stát, že vaše dívka se nakloní, aby vám dala pusu a vy jí tam nešťasnou náhodou vrazíte něco, co nečekala a chudera pak ani nemůže vykřiknout, protože má zrovna plnou pusu...

Klára Vrbíková <sexperimentatorka.cz>

Zcela nejlepší je takové oslovení, které ani oslovením být nemělo. Jakmile na mě muž ihned vyhrkne pozvání na rande, musím se jen smát. Mám raději přirozenou konverzaci během náhodného setkání. Oba pak vycítí, jestli má pozvání a něco víc cenu.

Štěpánka <slecnazmesta.blogspot.cz>

Toto nelze soudit. Neexistuje špatný způsob oslovení, nesrazí-li se člověk s blbcem a naopak, neexistuje dobrý způsob oslovení, když má člověk "nekompetentního protihráče".

Ostatní díly
Zdroj obrázku:  http://www.extra.cz/foto/77673-tak-tohle-asi-nedopadlo
Rozhovor: Jaký je podle tebe nejlepší způsob oslovení či pozvání na schůzku? Rozhovor: Jaký je podle tebe nejlepší způsob oslovení či pozvání na schůzku? Reviewed by Lamič on 18:43:00 Rating: 5

6 komentářů :

 1. Jsem tedy tu, abych rozpoutala seriózní konverzaci. Tudíž- pěkné články se zajímavým zpracováním. Zejména s Maruškou musím souhlasit. Tak kdo bude dál pokračovat v této konverzaci? :D Nehlaste se všichni!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji :) Já se zase nejvíce ztotožňuji s Krčmičem. Prostě chlapský pohled na věc :))

   Vymazat
 2. Zatim zajimave, jen tak dal, tesim se na dalsi odpovedi :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji :) Hlavně poslední dva díly podle mě fakt budou stát za to.

   Vymazat
 3. Tak tady jsem se pobavila :D
  Tahle konkrétní věta mě zabila: Jde pouze o rozpoznání té správné chvíle, kdy máte co strkat a hlavně vědět, kam to máte strkat.

  http://gabux-creativity.blogspot.cz/

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Krčmič to podal vtipnější formou, ale pro mě osobně je míra flirtování při osobním setkání také docela oříšek, kdy váhám nad vhodným okamžikem a provedením. Když vyjedeš moc brzy, holka s fackou na tvé tváři odejde. Když promarníš vhodný moment, druhý už nikdy nemusíš přijít. Prostě si nevybereš :-D Vedle udržení konverzačního zájmu asi druhá nejobtížnější věc, kterou musím pilovat :)

   Vymazat

Copyright © Lamič 2015-2016. Všechna práva a články mají domácí vězení a bez svolení nesmí z domu. Používá technologii služby Blogger.