Recent Posts

Rozhovor: Jak moc u tebe rozhoduje vzhled, když se chystáš s někým seznámit?Třetí část minirozhovoru s pěti osobami na téma seznamování a flirtování, který vznikl ve spolupráci s blogerkou Baauuu. Nezapomeňte si dnes přehodit čas a hlavně nepřehlédněte tento článek. Respondenti odpoví na dotaz, do jaké míry při jejich seznamování hraje roli vzhled.


Zatímco Baauuu vyzpovídala názor starší generace, já vyzvídal mezi pěticí mladých blogerů, respektive blogerek. Kvůli délce jsem rozhovor rozdělil na pět částí, které budou postupně vycházet každý den. Zajímá-li vás, zda se názory na vybrané téma liší s věkem, pak určitě navštivte blog Baauuu a její rozhovor zde.Koho Lamič ulovil na svůj rozhovor?

Klára Pavelková < http://www.fitnessazdravi.blogspot.cz/> , provozující naučný blog na téma fitness a zdravého životního stylu.

Maruška Hušáková < http://molly-heddy-law.blog.cz/>, která se na svém blogu dělí o své zkušenosti s kosmetikou, módou i partnerskými vztahy.

Michal Krčmář <www.krcmic.cz,>, copywriter, jehož texty pomáhají prodávat, vzdělávají v oblasti internetového marketingu a inspirují v otázce vztahů.

Klára Vrbíková <www.sexperimentatorka.cz> , copywriterka, dle svých slov „nymfa na volné noze“, která korektně i nekorektně píše články o sexu i věcech mimo něj.

Štěpánka < http://slecnazmesta.blogspot.cz/> osobní blog jedné sympatické slečny, kde sdílí své názory, postřehy i zážitky ze života.


Jak moc u tebe rozhoduje vzhled, když se chystáš s někým seznámit?

Klárka Pavelková <fitnessazdravi.blogspot.cz>

Strašně moc lidí tvrdí, že na vzhledu nezáleží, že se změní a že povaha je strašně moc důležitá apod. Já se řadím spíše k druhé skupině. Podle mě je vzhled to první, čeho si na člověku všimnete. Já osobně bych nemohla být s někým, kdo mě fyzicky nepřitahuje, kdo se mi nelíbí. Povaha je taky důležitá, ale vizuální stránka přece taky. Podle vzhledu na vás člověk zapůsobí, udělá první dojem. Povaha pak ovlivní to, jestli s ním budete chtít být, trávit čas nebo si nebudete rozumět a dáte si sbohem.

Maruška Hušáková <molly-heddy-law.blog.cz>

Nikdy jsem nesouhlasila s větou "Na vzhledu nezáleží". Záleží. Samozřejmě bych ale nechodila s někým jen proto, že se mi líbí a nic víc společného nemáme. Vzhled je ale rozhodující, takový vstupní test. Když uvidím kluka a jistým způsobem se mi líbí, (nemusí to být namakaný Ken), stačí nějaká věc, která mě na něm zaujme nebo má osobní kouzlo, chci ho jednoduše poznávat dál. Chci vědět jaký je i vevnitř a jestli se mi i jeho názory a chování budou líbit. Musí nás ta druhá polovička nějak přitahovat, jinak by to přece nemohlo fungovat :).


Michal Krčmář <krcmic.cz>

Tak co si budeme povídat, vzhled je důležitý. Je to podle mě to první, co asi zkoumá každý. Použil bych jedno velké moudro jednoho mého známého, který kdysi pronesl: "Když se mi to nelíbí, tak se mi to nelíbí." :-)

Tímto mottem se řídím až doposud. Tedy, když se mi dívka nelíbí, tak se mi prostě nelíbí. :-)

Nicméně vzhled pro mě není to nejdůležitější. Ten se dá pomocí makeupu dost "nafejkovat". Až totiž večer vaše milá shodí tunu makeupu, tak byste mohli být docela dost překvapení.

Protože předpokládám, že se s vaším partnerem budete muset někdy chtě nechtě také bavit, tak mě zajímá právě to, zda spolu dokážeme komunikovat. Protože když si spolu nebudete rozumět, tak i když doma budete mít nádhernou slečnu s postavou řecké bohyně, tak vás to s ní dlouho bavit nebude. Proto je lepší si protistranu trochu oťukat i v tomhle ohledu. Zkrátka musí vám vyhovovat ve všech ohledech a vy jí také. Jinak to nebude fungovat. Respektive bude, ale jen chvíli do té doby, než poznáte, že je fakt lepší, když drží hubu a neříká vůbec nic.... V tu chvíli vás to asi začne docela nudit a nejspíše budete hledat porozumění někde jinde - třeba v hospodě u piva :-).

Druhý extrém jsou pak dívky, které pořád melou pantem. To pak člověk lituje toho, že si nenabrnknul hluchoněmou. Vím o čem mluvím, jednu takovou mám doma. Jako tu hluchoněmou...

Ale to už asi zabíhám moc do detailů.

Klára Vrbíková <sexperimentatorka.cz>

Hodně, ale trošku jinak, než si muži myslí. Všímám si detailů a vadí mi zanedbaný image. I vysportovanej týpek v drahé košili může být odpudivý.

Štěpánka <slecnazmesta.blogspot.cz>

Bereme-li vzhled jako "image", tak velmi. Je rozdíl mezi člověkem, který má na triku flek od kečupu a člověkem, který má manžetové knoflíčky. Že se například při běhání zpotí oba stejně, není již předmětem diskuse. Na druhou stranu, pokud jde o nezměnitelný vzhled člověka samotného, není pro mě tak rozhodující. Důležitější je v daném případě charisma, inteligence a celkový pohled na svět. Takové věci dokážou zakrýt i "provoplánově velký nos" a jiné vady na kráse.

Ostatní díly
Zdroj obrázku: http://obrazky.vysmatej.cz/obrazky/1465.jpg
Rozhovor: Jak moc u tebe rozhoduje vzhled, když se chystáš s někým seznámit? Rozhovor: Jak moc u tebe rozhoduje vzhled, když se chystáš s někým seznámit? Reviewed by Lamič on 19:01:00 Rating: 5

4 komentáře :

 1. V podstatě jsem si celou dobu říkala, že na vzhledu přeci nezáleží, ale když se na to tak podívám, určitě na vzhledu také záleží :-) Klárka to hezky shrnula.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Určitě je důležitý, ale narozdíl od respondentů si nemyslím, že když tě příroda krásou moc neobdarovala, máš úplný útrum. Dá se to do určité míry dohnat povahou, mírou vlastní zábavnosti a jinak. I s tím zevnějškem se dá v řadě případech hodně pracovat. Nejvíc souhlasím se Štěpánkou :)

   Vymazat
 2. Vzhled pro mě je důležitý, ale nemám žádnou dokonalou vizi dokonalého chlapa. U někoho se mi líbí křivý úsměv u toho druhého třeba nos jak zobák. :)

  http://gabux-creativity.blogspot.cz/

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To já zase docela i vizi vhodné ženské mám, ale nejde o něco, přes co by vlak nejel :) Kouzlo okamžiku mnohdy dělá své.

   Vymazat

Copyright © Lamič 2015-2016. Všechna práva a články mají domácí vězení a bez svolení nesmí z domu. Používá technologii služby Blogger.