Recent Posts

Rozhovor: Co děláš pro to, aby ses líbil(a) opačnému pohlaví?Ve spolupráci s blogerou Baauuu jsme si pro vás připravili dva minirozhovory na téma flirtování a seznamování. Tímto bych chtěl výše zmíněné velice poděkovat, protože má obrovskou zásluhu na tom, že můžete číst tyto řádky. Dnes na téma tipů a triků, jak se líbit opačnému pohlaví.

Zatímco Baauuu vyzpovídala názor starší generace, já vyzvídal mezi pěticí mladých blogerů, respektive blogerek. Kvůli délce jsem rozhovor rozdělil na pět částí, které budou postupně vycházet každý den. Zajímá-li vás, zda se názory na vybrané téma liší s věkem, pak určitě navštivte blog Baauuu a její rozhovor zde.


Koho Lamič ulovil na svůj rozhovor?


Klára Pavelková < http://www.fitnessazdravi.blogspot.cz/> , provozující naučný blog na téma fitness a zdravého životního stylu.

Maruška Hušáková < http://molly-heddy-law.blog.cz/>, která se na svém blogu dělí o své zkušenosti s kosmetikou, módou i partnerskými vztahy.

Michal Krčmář <www.krcmic.cz>, copywriter, jehož texty pomáhají prodávat, vzdělávají v oblasti internetového marketingu a inspirují v otázce vztahů.

Klára Vrbíková <www.sexperimentatorka.cz> , copywriterka, dle svých slov „nymfa na volné noze“, která korektně i nekorektně píše články o sexu i věcech mimo něj.

Štěpánka < http://slecnazmesta.blogspot.cz/> osobní blog jedné sympatické slečny, kde sdílí své názory, postřehy i zážitky ze života.

Co děláš pro to, aby ses líbil(a) opačnému pohlaví?


Klára Pavelková <fitnessazdravi.blogspot.cz>

Přestože jsem holka, netrávím před zrcadlem několik hodin. Moje rutina je každý den stejná nebo hodně podobná a líčení většinou taky. Nějak se nezaměřuji, abych se líbila tomu nebo tamtomu. Tím ale nechci říct, že se o sebe nestarám. Zkrátka se snažím mít umyté a upravené vlasy (i když si občas dělají, co chtějí), být nějak normálně a hezky oblečená a nevypadat jako strašák (snad se mi to daří), no a být namalovaná tak, abych se v tom cítila dobře. Chování určitě neměním, prostě jsem sama sebou, nehraju si na nikoho, kdo nejsem. Pokud s tím má někdo problém, tak je mi líto, ale nebudu se přetvařovat jen proto, abych udělala dojem! Prostě jsem střeštěná, někdy (bohužel) náladová, unavená nebo naopak plná elánu a energie. A vyhovuje mi to... Jo a jen taková vsuvka: Když mně se někdo líbí a já s ním potom mluvím, občas (docela často) mi zrudnou tváře... Jak já to nesnáším! :D

Maruška Hušáková <molly-heddy-law.blog.cz>

Snažím se chovat a vystupovat tak, jaká doopravdy jsem a na nic si nehrát. Řídím se tím, že když kluka nezaujmu taková, jaká jsem, nemá to dál cenu. Ty holky, které se chovají před opačným pohlavím jinak, jen aby se mu zalíbily, nechápu. Například schválně souhlasí s názory kluka, i když si myslí něco jiného. Říkají, jak mají rády koníčky jako on, i když je ta činnost vůbec nezajímá. Nebo například souhlasí s jeho názorem, že holky, které chodí každý víkend na diskotéku, jsou trapné - i když to ony samy dělají. Však proč ze sebe dělat někoho jiného. Po čase, byť už ve vztahu nebo ne, začnou být takové, jaké jsou doopravdy a buď to začne štvát kluka anebo se budou samy z věčného přetvařování akorát trápit.
Když bychom se měli bavit o vzhledu, určitě se chce každá holka líbit. Co proto dělám? Začínám u sebe. Abych se líbila ostatním, musím se líbit hlavně sama sobě. To je podle mě nejdůležitější. Chodím upravená a snažím se oblékat tak, abych se v kouskách cítila dobře, což u některých slečen naprosto nepochopím. Sakra, jak si někdo, kdo ví, že nemá zrovna proporce pro upnuté oblečení, může vzít krátké těsné tričko a k tomu nejlépe legíny, pod kterými prosvítají bílé kalhotky. Nad takovými lidmi se pozastavuji snad každý den. Už to není ani o tom, jak zaujmout druhé pohlaví, ale jak být soudný ke svému okolí. Zrovna mám nějakou moudrou chvilku, tak se omlouvám, že jsem trochu odbočila od tématu :D.

Michal Krčmář <krcmic.cz>

Snažím se to druhé pohlaví hlavně dobře chápat. Někdy se to daří, někdy vůbec :-). Je to čas od času doslova nadlidský úkol pochopit, co se ženským motá zrovna v palici. Zvlášť, když ani ony samy neví, co se jim tam zrovna mele :-). Snažím se na vše dívat z pohledu druhé strany. Díky tomu může dojít k maximálnímu porozumnění protistrany, kdy vy i opačné pohlaví jste, jak se říká, na stejné vlně. Budete lépe chápat její pocity a myšlenkové pochody. A to je podle mě pro opačné pohlaví to nejpřitažlivější. Protože zaujmout někoho není tak težké, to se může čas od času podařit každému. Ale ne každý vás dokáže okamžitě pochopit. Pokud se vám podaří tohoto pocitu dokonalého pochopení docílit anebo se vám jej podaří navodit, máte vyhráno.

Myslím, že hodně pomáhá také to, když si člověk na nic nehraje. Díky tomu se hodně uvolní atmosféra a vše probíhá tak nějak přirozeněji. Když pořád nemachrujete (a kolik sis vydělal za léto ty?). Nepředhazujete nikomu, jak jste bohatí, úspěšní a namakaní. Protože to dělá každý druhý. Proto je lepší se chovat jinak a být jednoduše odlišní, nebýt průměrní anebo dělat to samé, co všichni okolo. 

K tomu se váže také znát svou cenu. Někdo bude hezčí, bohatější, zábavnější, vy tedy musíte najít to, v čem zaujmete vy, v čem vy budete vynikat.

Další věc, která pomáhá, je snažit se sám být v pohodě. Když já sám budu mít pocit, že se mám fajn, že můj život nestojí za starou belu, že nemám problémy a pokud nějaký přijde, tak jej překonám, tak to přenesete i na vaši "oběť". Čiší z vás pohoda a dovedete navodit fajn atmosféru, takže se s vámi ostatní cítí také fajn. Tohle se mi sice nikdy v reálu nepodařilo, ale snad se to někomu povede za mě :-D.

Abych se líbil, tak si jdu zacvičit, zaběhat (přemýšlím, kdy to bylo naposledy), mám hezké oblečení (o čemž mě dennodenně má drahá polovička přesvědčuje, že ho fakt v šatníku nemám) atd. Prostě musím mít ten pocit, že se sám sobě líbím a jsem sám se sebou spokojený. Což má pak za následek to, že namísto krásných dívek přitahuju hlavně osoby stejného pohlaví, až někdy přemýšlím nad tím, co dělám špatně...

V neposlední řadě se snažím být zábavný, což tedy často končí tak, že jsem neskonale trapný :-D. Ale smysl pro humor hraje podle mě při seznamování velkou roli, až mě někdy mrzí, že já sám vůbec vtipný nejsem.

Klára Vrbíková <sexperimentatorka.cz>

Dělám hromadu věcí od mučení ve fitku až po pravidelné návštěvy kadeřníka. Dělám to ale kvůli tomu, abych se líbila sobě. To ostatní přijde samo, protože mužům stačí prsa, dlouhé vlasy a otvor, do kterého mohou zasunout.

Štěpánka <slecnazmesta.blogspot.cz>

Mám pocit, že nic. Jistě, mohla bych zde říci, že nosím červený kabát, maluju si nekonečně dlouhé řasy, nosím podpatky, čtu knížky a usmívám se na okolní svět, ale... Všechno výše uvedené dělám vlastně pro svou osobní spokojenost. Čímž mohu opravit své původní tvrzení. Není to nic, je to víra v sebe sama, která je magnetem pro opačné pohlaví.

Ostatní dílyZdroj obrázku:  http://static.themetapicture.com/media/funny-girl-guy-looking-at-mirror.jpg
Rozhovor: Co děláš pro to, aby ses líbil(a) opačnému pohlaví? Rozhovor: Co děláš pro to, aby ses líbil(a) opačnému pohlaví? Reviewed by Lamič on 19:08:00 Rating: 5

4 komentáře :

 1. Ppdle druheho clanku se uz tesim na dalsi otazky a odpovedi :) zajimave srovnani :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji. Určitě je na co se těšit, následující odpovědi jsou neméně zajímavé :)

   Vymazat
 2. No nemám slov. Určitě se v mnohém shoduji s holkami :) Nejvíce se mi líbí, že jsi oslovil i muže :)

  http://gabux-creativity.blogspot.cz/

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Chtěl jsem to mít původně trošku vyrovnanější, aby byli dva chlapi a tři ženy. Chlapskej a ženskej pohled na věc se může v mnohém lišit. S ohledem na zájem oslovených jsem získal respondenty výše. Michalovo přispění mi udělalo také velkou radost :)

   Vymazat

Copyright © Lamič 2015-2016. Všechna práva a články mají domácí vězení a bez svolení nesmí z domu. Používá technologii služby Blogger.