Recent Posts

Stres z minulých událostí

Auu, moje hlava.

První věc, která mi přišla na mysl při nedělním ránu. Přichází k vám tato myšlenka často po probuzení? Tak jste asi pěkní ochlastové. Já na to totiž moc zvyklej nejsem. Obvykle nevypiji více než dvě pivka. Víno jen při zvláštní příležitosti nebo v rámci rande. A tvrdý? Jó, to už musí být sakra akce! Naštěstí mám kliku, že většinou vycítím moment, kdy mám dost. Jen včera si ten pocit řekl, že si vezme dovolenou. Zmetek jeden.

Můj kamarád, který se vrátil domů až v pět hodin ráno (já to zapíchnul dřív), mi poté psal. Měl okno a hrozně se bál, že někde provedl  něco hrozného. Nějakou ostudu. Moje odpověď ho asi zklamala. Sám jsem měl myšlenky dost mlhavé. Nicméně mě tato zkušenost přiměla sepsat článek.


V čem inspiruje chlast

Fascinovalo mě totiž to, jak velkou váhu připisoval daný kamarád obavě, že daný večer udělal nějakou trapnost. Popravdě – mě to bylo zcela fuk. Nezajímalo mě, co si o mě mysleli v ten moment, kdy jsem tam zpívali a byli celkem hluční. Co se v hlavě honilo ženské za pultem při mém placení? Při mém mumlání? Nevím a je mi to ukradený. Neřeším to. Protože už to bylo.

Minulost je papír, který už byl jednou popsán a pokud se s tím papírem něco nestane, zůstane už takový navždy.

Na první pohled se to zdá hrozně jednoduché, ale zjistit tento fakt mi trvalo hrozně dlouho. Už od mala jsem se vždy hrozně vrtal v tom, co jsem kdysi udělal špatně, jakou hloupost jsem vyvedl. Což přispívalo k tomu, že mi tahle mentalita ještě více podkopávala moje už tak chatrné sebevědomí, které dodnes občas hledám.

Kde se stala změna

Zlom nastal na vysoké škole, když jsem poznal svého nynějšího spolužáka. Je to typický sangvinik, rozdává radost kolem, dovede navázat řeč úplně s kýmkoliv a kdykoliv. A je taky dost nezodpovědný. Fascinovalo mě, že ačkoliv během studia i v životě zvoral hrozně věcí, vůbec mu to neubíralo na sebevědomí. Nepochyboval o sobě. A pak jsem to pochopil.


Neměl nikdy potřebu se zbytečně stresovat kvůli tomu, co nemohl ovlivnit.

Postupně jsem to zkusil aplikovat na sobě. Vykašlal jsem se na mindráky ze zpackaných vztahů, ze studijních přešlapů či přeřeků. A něco vám řeknu. Takovou úlevu jsem už dlouho nezažil.

Jsou dle mého názoru dvě věci, které můžete dělat s chybami. Řešit je když to jde, nebo to hodit za hlavu, když s tím nic neuděláte. Cokoliv mezi tím je špatně. Nedělejte si v hlavě větší bordel, než už tam je. Neprospívá to ani vám, ani ostatním.

Zdroj obrázku: http://www.topmagazine.cz


Stres z minulých událostí Stres z minulých událostí Reviewed by Lamič on 18:35:00 Rating: 5

5 komentářů :

 1. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětVymazat
 2. Já často nad minulostí přemýšlím, protože nebýt jí, nemám takovou součastnost (a pak i budoucnost). Takže podle mě je dobré si uvědomovat, co bylo, ale netahat to do součastnosti :)
  No, to bylo zase moudro!:D

  www.fitnessazdravi.blogspot.cz

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Zkušenosti dělají hodně a je dobré se z případných chyb i úspěchů poučit. Ale rozhodně platí to, co píšeš - neplácat se nějakým přešlapem neustále v současnosti. Nějaké přehnané sebeobviňování mi nikdy nepřineslo nic dobrého.

   Vymazat
 3. Mno... Se svou minulostí nemám problém, různé peprnosti rád vyprávím a můj deník už pár lidí vidělo - není to tedy žádný můj tajný deníček - je to moje minulost a tu se nebojím sdílet =D Je potřeba to ztracené znát, ale pitvat se v tom je pitomost (ačkoli tuto pitomost sem tam dělám)...

  Líbí se mi heslo "Nebylo to dobře, nebylo to špatně - prostě se to stalo a je tomu tak"... Nejednou jsem si jej opakoval a věřím, že i v budoucnu si jej ještě nesčetněkrát zopakuji =D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To máš dobrej přístup. Já se dřívě fakt hrozně moc ohlížel a pořád viděl to hrozné, co jsem kdy provedl. Ať šlo o přeřeknutí v nevhodný moment, nějakou klukovinu ve škole, když jsem málem v opilosti pozvracel vyhazovače před kamarádem atd. Až jsem z toho měl fakt regulérní depky.

   Pak mi docvaklo, že tím ničemu nepomůži a rád se tomu zasměji :)

   Vymazat

Copyright © Lamič 2015-2016. Všechna práva a články mají domácí vězení a bez svolení nesmí z domu. Používá technologii služby Blogger.