Recent Posts

Kde se seznámit?Už mnohokrát jsem tuto otázku zaslechl při různých diskuzích. Častokrát jsem se na ni ptal i sám sebe. Nejčastější výmluvu, kterou kolem sebe slyším (a často ji i sám použil :-p) je, že nemám čas se s někým seznámit, protože mám práci/školu/brigádu atd. Když se nad tím zamyslíte, musíte uznat, že je to totální sra*ka. Příležitostí k seznámení je všude kolem spousta a museli byste žít v totální izolaci od světa, abyste žádnou neměli.

"Lůzři hledají výmluvy proto, aby něco nemuseli dělat. Vítězové důvody proto, aby mohli uspět."

Jako svůj úvodní tématický článek jsem se proto rozhodl napsat svůj postřeh k tomu, kde se dle mého názoru dá či nedá naživo dobře seznámi.

1)Diskotéka, ples

Výhoda v tom, že zde obvykle potkáte lidi v dobrém rozpoložení, kteří se sem přišli stejně jako vy pobavit. Alkohol v krvi navíc odbourává zábrany. Vy se nestydíte, holky jsou povolnější :-p Osobně tohle prostředí ale moc nevyhledávám. Je zde obvykle hodně hluku a vést někde na parketu nějakou smysluplnější konverzaci je dle mého názoru dost náročné. Leda si dotyčné odvést někam dále :) Pokud navíc hledáte holku, je zde dost velká konkurence těch, kteří jsou zde za stejným účelem.

2) Bar, hospoda

Za mě je to ideální místo, kde si rozšířit okruh známých. V případě, kdy máte společnost v známých, není problém, aby vás seznámili se svými dalšími kamarády. A nestojí to ani moc práce :-) Je třeba ale počítat s tím, že se zde může scházat plejáda všelijakých lidí a člověk musí dávat majzla na to, koho si pouští k tělu.


3)Nádraží, zastávka

 Podle mě zatím nejideálnější místo pro oslovování. Velká koncentrace lidí. Hodně znuděných osob, které čekají na ten svůj spoj a tedy hodně těch, kteří ocení zkrácení chvíle příjemnou konverzací. Nevýhoda je, že obvykle máte krátký čas na to, abyste nějak zaujali, takže si to člověk musí pěkně rozvrhnout, aby si včas řekl o kontakt, než dotyčná odjede pryč.

4) Prodejna

Tady jsem to přiznám se moc často nezkoušel. Nicméně dle mého je zde při troše snahy dost možností pro nepřímé zahájení konverzace. Hlavně, když je dlouhá fronta, lidé se nudí. Často rádi pár minut zabijí tím, že nemusí čumět do blba, ale poklábosí sí. Horší je, že většinou lidé jsou hlavně kvůli nákupům a ne vždy jsou v konverzační náladě.

5) Ulice 

 Jen tak oslovit někoho, kdo prochází, podle mě není úplně vhodné. Lidé spěchají a neradi se nachají zastavovat. Schválně mi řekněte, jaké vám je, když otravují lidé s různými anketami, sbírkami, nabídkami na ulici? To v parku, když někdo sedí, to je jiná :)

6) V autobuse, vlaku, MHD

Tohle jsem si nechal na závěr. Tohle prostředí není zrovna atmosférické a obvykle nenaladí dobrou náladu. Máte ale obrovskou výhodu v tom, že když oslovíte někoho, kdo sedí vedle vás, nemá vám obvykle kam utéci.  A je mu příjemnější klábosit, než jen tak znuděně sedět. Za sebe říkám, že když už jsem načal oslovení zde, měl jsem největší procento úspěchu. I zde ale platí, že máte omezený čas na to, abyste protějšek zaujali.

Jistě existují další možnosti. Zájmové skupiny, hobby atd. S tím ale nemám osobně moc zkušenost, nebo se to obtížně škatulkuje do jedné skupiny, takže nic dalšího neuvádím. Příště zmíním svůj názor na internetové seznamky, jakožto další možnost seznámení :)

Zdroj obrázku:  http://www.clubseznamka.cz/
Kde se seznámit? Kde se seznámit? Reviewed by Lamič on 9:28:00 Rating: 5

Žádné komentáře :

Copyright © Lamič 2015-2016. Všechna práva a články mají domácí vězení a bez svolení nesmí z domu. Používá technologii služby Blogger.