Recent Posts

10 případů baliče Lamiče, aneb jak nadrženej introvert balí ženský, část druháUpozornění na úvod. Následující řádky by rozhodně neměli číst moralisti, kteří opovrhují manipulací s cílem ulovit ženskou na ulici. Také to není určené pro dámy, které si chtějí zachovat iluzi o tom, že autor těchto stránek je slušný hoch a stále věří, že přirození gentlemani ještě nevymřeli. Následující situace se staly za přispění (ne)školeného autora a rozhodně je doma nezkoušejte :-D


Co se povedlo :)

V předchozím článku jsem zavzpomínal na pět největších přešlapů, které jsem si s holkami protrpěl. Dnes zmíním naopak pět nejlepších seznamovacích situací, které se mi podle mého názoru opravdu povedly. Většina z nedávné doby. 

Utvořit tady top pětku bylo hrozně náročné, protože těch situací bylo hodně. Nakonec jsem se snažil to utvořit různorodé, aby se nesešly dvě úplně totožné situace. Jak už jsem psal v nedávných novinkách, zatím jsem stále nezadaný a tak v ani jednom případě nejde o něco, co se přetavilo ve vztah. Zatím :)

1) „Nevíš v kolik to tam dorazí?“

Jednoho dne se mi stalo, že si ke mně v autobuse přisedla mladší černovláska. Hubenější, fakt hodně sympatická. Bylo to v období, kdy jsem měl osobně fakt velkou krizi a chtěl jsem si udělat prostě radost. Nervózně těkala pohledem, znuděně si hrála s mobilem.

Trvalo mi to asi tak pět zastávek autobusu, než jsem se konečně rozhoupal. Kouknu na hodiny v autobuse a jen tak se ptám:
„Ahoj, prosímtě chci se optat. Jedeš až na konečnou?“
Holka se překvapeně podívá a sundá sluchátko:
„Jo jedu no.“
„Nevíš v kolik to tam dorazí?“ zeptám se rádoby zvědavě, ačkoliv jsem předem věděl odpověď.
„Hele, asi tak v devět.“
(Já teatrální zklamání) „Tak to je v čudu! Já mám od devíti doučování.“
„Jó, tak to asi určitě nestihneš. Navíc teď, když to tady opravuji,“ pověděla hned a usmála se u toho. V ten moment jsem věděl, že mám vyhráno a konverzace pokračovala po zbytek cesty. Nakonec jsem si řekl i o kontakt, ale nechtěla mi ho dát. Tak jsem se slušně rozloučil a každý jsme šli vlastní cestou.

2) Alkohol je občas dobrý sluha

Sedím v čekací hale na autobusovém nádraží. Záměrně jsem si přisedl k jedné brýlaté černovlásce, která zrovna četla knížku. Tu a tam jsem ji sledoval pohledem a přemýšlel, jak ji oslovit. Mezi námi totiž seděla starší žena a prostě mi v ten moment bylo hrozně trapné tu paní obejít, přijít k té holce tváří v tvář a něco vymyslet.

Nakonec mi to usnadnila romská dvojice, která to přehnala s alkoholem a začala se v té hale poblíž nás hrozně hádat. Prohodil jsem jen tak mimochodem něco ve smyslu, že takový povyk jsem tu hodně dlouho nezažil. Jak starší dáma, tak brýlatá slečna se chytily a začaly mě doplňovat se svými postřehy. Nakonec jsem se s tou černovláskou dal do řeči i ohledně té její knihy. Dodnes si píšeme, ale dala najevo, že nemá o nic vážnějšího zájem.

3) Magická kartička

Jeden z mých oblíbených fíglů, když chci oslovit v autobuse někoho, kdo sedí za mnou. Jednoho rána za mnou seděla pěkná zrzka a já měl hrozně chuť si s někým povídat. Tak jsem vzal jednu menší kartičku z peněženky a začal si s ní hrát. Poté mi jakoby omylem spadla dozadu až k ní. Ve skutečnosti jsem jí tam hodil :-p.

Otočím se a říkám s prosíkem, jestli by mi ji nepodala. Zrzka že jo a když mi ji podívala a já poděkoval, hrozně hezky se na mě usmála. V ten moment jsem věděl, že mám šanci a pokračovali jsme v konverzaci. Vypadlo z ní, že jede k zubaři. Tak jsem jí pro zlepšení nálady pozval po příjezdu na něco lehčího k pití. Po rozloučení jsem si ale o kontakt neřekl. Byla fajn, ale ne dost na to, abych ji chtěl vidět znovu.

4) Užitečnost starého mobilu

Přisednul jsem si jednoho slunečného dopoledne k jedné hubené hnědovlásce na lavičku. Zatímco si ona hrála s mobilem, já přemýšlel, jak s ní navázat konverzaci. A pak jsem dostal výborný nápad. Nahodil jsem milý úsměv:
 „Ahoj, máš moc pěkný mobil. Nevíš, kde bych tady nějakej novej mohl koupit?“
„Čau. Hele buď tady hned naproti, nebo musíš do obchodního domu.“
„Ty jo, dík moc. Tenhle kousek už by potřeboval fakt vyměnit,“ řekl jsem mile a vytáhl jsem z kapsy můj několikrát pomlácený a izolepou slepovaný mobil. Hodně jí pohled na toho mého "otloukánka" rozesmál :-D.

Nakonec jsme si pěkně popovídali, ale ona musela rychle jít. Bohužel moc rychle na to, abych se jí stihl zeptat na kontakt. Aneb já a moje nerozhodnost.

5)Est-ce que tu parles anglais?“

Sedím si tak v autobuse a najednou černovlasá slečna přede mnou začne telefonovat ve francouzštině. Zbystřil jsem, protože se mi ještě nestalo, abych na mojí trase potkal Francouzku. Začal jsem v hlavě přehrabovat moje zarezlé základy francouzštiny a spustím mile:
Est-ce que tu parles anglais?“ (Mluvíš anglicky?)
Ona se překvapeně otočila a s rozespalým úsměvem povídá, že mluví, ale jenom trochu. Já na ní v angličtině, že jsem jí slyšel telefonovat francouzsky. S komentářem, že Francouzku bych tady nečekal. Ona se začala smát a řekla mi anglicky, že je Češka.
„Takže můžeme mluvit česky, jo?“ řekl jsem provokativně a oplatil jsem jí úsměv.

Následující půlhodinka byla fakt skvělá, protože jsme zjistili, že jsme navštěvovali stejnou univerzitu. Náležitě jsme pomluvili všechny učitele, které jsme znali. Povedlo se mi z ní dostat email, ale řekla, že má přítele (překvapivě Francouze :-p). Takže jsem jí už nekontaktoval. Leda, že bych zvažoval se doučit francouzštinu :) A teď myslím cizí jazyk a ne líbací techniku, vy čuňata :-p

Zamyšlení na závěr

Jak už jsem zmiňoval o mé úvaze týkající se seznamek, nemám s internetovým seznamováním úplně dobrou zkušenost a ani úspěšnost. Nejsem princ Krasoň a už vůbec ne fotogenický, nemám problém si to přiznat. Taková menší statistika:

Na internetové seznamce jsem oslovil přes 100 holek. Smysluplnější konverzaci jsem navázal jen s 15 slečnami a z toho jsou jen 3 holčiny, se kterými si dodnes dopisuji.

Naživo jsem v nedávné době oslovil plus mínus 15 holek, u kterých jsem se chtěl fakt seznámit. Z toho k nějaké menší debatě svolilo 12, se 7 jsem vedl smysluplnější hovor a kontakt mám na 3 z nich. A to se fakt nepovažuji za nějakého mistra v balení. Jen zkouším a hraji si.

Položme si otázku, kde je větší úspěšnost? :)
10 případů baliče Lamiče, aneb jak nadrženej introvert balí ženský, část druhá 10 případů baliče Lamiče, aneb jak nadrženej introvert balí ženský, část druhá Reviewed by Lamič on 17:37:00 Rating: 5

8 komentářů :

 1. Jé, to jsou hezké příběhy. Takové milé.

  S těmi internetovými seznamkami je to těžké. Je tam dost na klukovi, aby začal psát a psal nějaké smysluplné věty, navíc psaný projev daleko lépe odhalí schopnost vyjadřování než hovor u vína... Už jenom proto, že se k jeho čtení lze vrátit zpětně. A chápu, že vmáčknout úvod konverzace do 500 znaků je značně náročné.
  Psalo mi přes 100 kluků, odpověděla jsem 40? 50? A z těch jsem pokračovala v další konverzaci s 5? Jen proto, že z konverzace vyplynulo, že to nemá smysl, nebo s nimi konverzovat nešlo. Myslím, že to je neštěstí neplacených seznamek, že je tam každý ňouma. Ale zase se mi nechce lézt na placené a zkoumat, zda to tam bude lepší.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji. Nakonec platí, že ty nejlepší příběhy píše sám život. Jen je třeba k té hře přistoupit :-)

   Co se týče seznamek, tak souhlasím, že z písemného projevu se odhalit poměrně hodně, když víš, na co se zaměřit. Pro mě je ale vždy směrodatný okamžik, kdy toho člověka vidím a můžu si o něm udělat obrázek sám.

   Při psaní si slova můžeš poměrně snadno promyslet. V běžné konverzaci mnohdy musíš jednat bezprostředně a rychleji. Klamání sice lze, ale je podle mě obtížnější. Právě víno já při schůzce mám rád, protože za a) uvolní se atmosféra b)pokud protějšek není moc navyklý alkoholu, může se mu snížit míra ostražitosti a prozradí na sebe i to, co by bez kapky alkoholu neřekl. Ale je to dvousečná zbraň :))

   S placenými seznamkami moc zkušenost nemám, takže těžko soudit. Z různých diskuzí spíš pozitivně hodnotí ty zdarma. Ale dávalo by smysl, že cena odradí ty největší ňoumy, jak zmiňuješ :)

   Vymazat
  2. Štěpánko, to je od tebe hezké odpovědět 50% pisatelů. Mě ze stovky odepíše tak jedna, maximálně dvě a z toho ještě většina jenom jednou.

   Vymazat
  3. Štěpánka je holt charakter, to se pozná. Bydlet blíž k ní, už si ji namlouvám :))

   Vymazat
 2. Ahoj tady Tom, abych prispel svou trochou do mlyna... Letos mi bude 40, takze nikam jiz nechodim, nebalim atd, proto to muzu prozradit. Je to muj vymysl, nikde jsem ho neukradl. Tento zpusob umozni mit treba 50 telefonnich cisel za dopoledne - jak?
  Vytiskne se vymyslena karticka webu, casopisu pro ktery "pracuji". Prave delame novou sekci seznamky a potrebujeme na rozjeti ji hned naplnit. Slecna vyplni formular seznamky (je-li singl), rovnou si ji vyfotim na seznamku. Samozrejme jsem nezapomel sekci ucel hledani: vazny vztah / flirt / sex :) No a pak jsem vecer sam zavolal, nekdy jako ten co s ni vyplnoval formular, nekdy jako prvni volajici ze seznamky.... Takze ja to delal nizkonakladove a ve velkem :) Uznavam ze je to krapet podvudek, ale min 20 let promlceny. Rozhodne to svuj ucel splnilo :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ty kráso, tak to by mě v životě nenapadlo tohle :-D Jakou jsi s tím měl úspěšnost? To těm holkám pak muselo dojít, pokud došlo i na rande, ne?

   Vymazat
  2. Vetsinou jsem se z toho opet nejak vykecal a oni kladne hodnotili originalitu. Nekterym jsem rekl, ze jsem treba vyuzil toho ze jeste neni inzerat zverejnen, ze se mi moc libila atd....proste klasicke vlezkalhotkove kecy :)

   Vymazat
  3. Divil by jsi se, kolik hezkych holek je (bylo) nezadanych. Predem pri klasickem baleni bych si rekl, ze takova musi nekoho mit....

   Vymazat

Copyright © Lamič 2015-2016. Všechna práva a články mají domácí vězení a bez svolení nesmí z domu. Používá technologii služby Blogger.